top of page

falion dunteau

6.4. 577, Iakos, Morraine, Navarra

Velitel 2. jezdeckého praporu

HRÁČ: Abyth || FC: Aaron Taylor Johnson

Zaměření

Jezdectvo

Falion.png

fear cuts deeper than swords.

Falion na první pohled nijak nevyčnívá z davu. Vůbec ničím. Je poměrně přehlédnutelný. Výškově se řadí mezi průměrné muže, modré oči a špinavě blond vlasy mu na originalitě taky moc nepřidají. Jeho tělo je poznamenáno tvrdým výcvikem a různými pěstními potyčkami. Zároveň musí být dostatečně silné, aby uneslo těžkou jezdeckou zbroj. Není divu, že se Falion řadí mezi silově založené vojáky, na agilitě víceméně tratí. Jen málokterý člen jezdectva na tom ale bude jinak. Za každých okolností upravený knírek může být jediným fyzickým znakem, který je pro něj skutečně typický a zapamatovatelný.


Falion si rozhodně umí zjednat pořádek, a to ne nutně pěstmi. Má hluboký, zvučný, pronikavý hlas, který přirozeně vzbuzuje respekt. Zvlášť když k tomu přidáme fakt, že jeho mimika je velmi konstantní. Působí přinasraně, i když zrovna neprožívá žádnou výraznou emoci. Ty skutečně můžete přečíst jen z jeho očí, a i tak vám to nějakou chvilku potrvá.


Je rozeným vůdcem. I když to nerad slýchává a nerad si to přiznává, je to fakt. Vyzařuje z něj charisma a přirozený respekt. Jeho rozkazy jsou jasné, stručné a pochopí je i ten největší lempl. Jeho prapor je pro něj vším. Dbá na to, aby jednal ve prospěch svých mužů, aby je nehnal zbytečně do nějakého rizikového střetu. Váží si každého lidského života. Ačkoliv je jako velitel často přísný a nesmlouvavý, uvědomuje si, že před lety byl podobně nešikovný bažant. Dokáže být často shovívavý.


Jeho žebříček priorit se v mnoha ohledech neshledává s pochopením. A to hlavně proto, že radši tráví čas ve stájích s koňmi než ve společnosti lidí. Může za to fakt, že je Falion v podstatě velmi introvertní. Když má chvilku klidu a potřebuje si odpočinout, rozhodně si mnohem raději zaleze někam, kde bude sám. Společnost lidí ho po náročném dni tak akorát dál vyčerpává. Němým tvářím zkrátka rozumí víc. Neexistuje pro něj víc uklidňující pocit, než když zaboří hlavu plnou starostí do mohutného koňského krku. Koně rozhodně nebere jako náčiní jako například meče a zbroj. Uvědomuje si, že to jsou živá zvířata se svými emocemi, trablemi a bolístkami. Vždy se k nim chová s respektem, snaží se jim porozumět a neskrytě odsuzuje všechny, kteří se živými tvory manipulují jakkoli hulvátsky a neempaticky. Mezi jeho další introvertní záliby patří pozorování noční oblohu a hádání, co to vlastně vidí.


Falion není nikterak horkokrevný, protože ví, že zbrklá rozhodnutí by mohla vést k velkému neštěstí. Všechno si raději třikrát promyslí, než tak učiní. A netrvá mu to věčnost. Zvládne se rozhodnout poměrně rychle a zároveň výsledek neříct v afektu. Jen málokdo a máloco ho vytrhne z klidu, rozhodně není cholerikem, který by se snadno naštval. Spíš se to v něm kupí, až jednou vybouchne jako natlakovaný papiňák. Jistě, že negativní emoce také prožívá, ale tak nějak v sobě, aniž by je ventiloval ven. A to vlastně dělá i se zbylými emočními prožitky. Pro drtivou většinu lidí je tak Falion nečitelnou figurou. Pro něj je to výhoda, pro jeho okolí ale zatracená nevýhoda. Nikdo nechce být ve společnosti člověka, který se jeví až bezemočně. On se tak svým způsobem chrání.


Falion nemá problém s navazováním přátelských vztahů, pokud se dostanete přes jeho tlustou skořápku. I když vás jeho věčně kamenný ksicht dost možná odrazuje, jako přítel je k nezaplacení. Je loajální, s čímkoli vás vyslechne a žádné vaše tajemství neprozradí už jenom proto, že toho mimo službu moc nenamluví. Falion a ženy? To je zatím komplikovaná, dosud nedostatečně prozkoumaná kapitola. Nikdy neměl tendenci porušovat nějaká pravidla, a tak se během studia na Akademii drží od romantických vztahů dál. Ne že by se ženám vyhýbal striktně jako čert kříži, ale nehledá v nich nic romantického.

Falion se narodil do skromné rodiny žijící v menším městě Iakos (provincie Morraine). Jeho obyvatelé už po generace tvořili pevně semknutou komunitu, do které bylo na jednu stranu obtížné proniknout, na druhou stranu lidé při sobě loajálně drželi. Falion vyrůstal v rodině kováře a mastičkářky. Oba měli ve městě výbornou pověst, protože byli bezproblémovými obyvateli se správným morálními hodnotami a zároveň ve svém řemesle vynikali. Ellara pomáhala s drobnými, povrchovými rankami, aby se nezanítily. Také dokázala pomoct, pokud vás trápila nějaká vyrážka nebo ztuhlé, bolavé svaly. Unavení vojáci jejich rodinný domek navštěvovali poměrně pravidelně. Hagar, ačkoli nikdy nebyl přímo součástí vojska, měl k němu blízko. Kul všechny meče, brousil je a vybavoval bojovné koně potřebným vybavením. Falionova rodina byla s vojskem velmi úzce spjata už odnepaměti.


Po dvou letech se do rodiny narodil další chlapec, Bastian. Ne že by se o něj Falion nějak zvlášť zajímal. V tu dobu se pohyboval hlavně s otcem, příliš času doma s matkou netrávil. Už od malička ho fascinovala práce s horkým železem, ale vůbec nejradši měl ty dny, kdy měl otec zakázku na několik sad podkov. Znamenalo to, že se ke kovárně stáhne několik vojáků na koních. V raném dětství ve Falionovi začala vzkvétat láska k těmto němým, mohutným obrům. Nedokázal popsat, co přesně ho na nich fascinovalo.


Bratři si nemohli být nepodobnější. Vzhledově sice měli podobné rysy, ale povahovými vlastnostmi se velmi lišili. Dalo by se říct, že dokonale zrcadlili rodiče, se kterým trávili nejvíce času. Falion byl odmalička tatínkův mazánek. Kovář toho moc nenamluvil, byl vždy plně ponořený do své práce, kterou miloval. Falionova životní ambice už tehdy definitivně byla dosáhnout podobného bodu. Žít pro své poslání, nic jiného v jeho životě nemělo místo. Bastian byl z bratrů rozhodně ten povídavější, možná taky lehkomyslnější. Hýřil zábavnými historkami a neměl sebemenší problém s navazováním nových přátelství. Falion byl samostatnou jednotkou a vyhovovalo mu to tak spoustu let.


Postupem času byl svému otci stále víc k ruce. Ne že by ho v jeho práci v nějakých aspektech zcela nahradil, to se nestalo nikdy. Asistoval hlavně při kování koní, protože to ho zajímalo ze všeho nejvíc. Aktivity v kovárně si tak rozdělili – Falion chystal podkovy a koval koně, Hagar vyráběl chladné zbraně pro vojáky. Ze svých začátků si mladík definitivně odnesl pár spálenin po rukou, než se se žhavým železem naučil pracovat obratně a bezchybně. To k řemeslu zkrátka patří a každý mistr někde začínal. S vojáky, kterým koval koně, si často nenuceně povídal, což bylo pro Faliona docela nezvyklé. Small talk nevyhledával, ale věděl, že v jistých ohledech mu může být ku prospěchu. Začal se zajímat o to, jak to ve vojsku fungovalo, co všechno museli jeho členové podstoupit. Ve Falionovi se začala promítat obecná nálada mužů tohoto regionu – jen málokde byste hledali víc vojensky založenou provincii.


Faliona fascinovala noční obloha. Nikdy za svůj život se nedostal k nějakému pokročilejšímu dalekohledu, měl u sebe jen takový obyčejný vytahovací, který mu podaroval jeden z vojáků. Tím si planety a hvězdy nedokázal dostatečně přiblížit. Nicméně se to stalo jeho milou kratochvílí, když se mu nechtělo spát. Polehávat na střeše jejich domu a hledět na tu nádhernou noční oblohu, to bylo definitivně něco, co si zamiloval. Rád si jednotlivé zářící tečky spojoval do různých obrazců, které rozhodně nepřipomínaly ani jedno existující souhvězdí.


O Basgiatské válečné akademii se doma bavili velmi často. Rodiče byli přesvědčeni o tom, že oba jejich synové jsou schopni dosáhnout velkých věcí, i když se k nim dostanou úplně rozdílnou cestou. Měli takový ten typický rodičovský komplex – naše děti jsou nejlepší, nejkrásnější a nejšikovnější mladíci na zemi! Falion chválu pouštěl jedním uchem tam a druhým ven. Zůstával dál skromným, i když to v něm jistě nějaké ambice rozdmýchalo. Bastianovi ale tohle rodičovské povzbuzování vlezlo do hlavy. A to opravdu výrazně. Tvrdil, že bude ten nejlepší dračí jezdec z celého ročníku, že gauntlet pokoří bez jediné námahy a že připravovat se bude úplně minimálně. Začal se z něj stávat otravný rozumbrada, který vždycky věděl všechno nejlépe. Každý, kdo věděl, jak život skutečně fungoval, tušil, že to mladík nebude mít lehké a že velmi brzy narazí. Kdo by to byl řekl, že se tak stane právě u jeho vlastního staršího bratra.


Falion už na něj byl několik týdnů pěkně nastartovaný, i když to na něm nebylo vůbec poznat. A Bastian se zase doslechl drb, že se jeho starší bratr schází s dívkou, o kterou jevil zájem i on. Na tom drbu opravdu nebyla ani troška pravdy, Faliona tyhle dětské lásky úplně míjely. Slovní potyčka mezi sourozenci se zvrtla až do té fyzické. Nic závažného se nestalo, oba si odnesli pár pohmožděnin na těle a taky na egu. Ne že by tenhle konflikt cokoli vyřešil, maximálně to mezi nimi vytvořilo ještě větší dusno.


Bylo tedy jedině dobře, že se Falion zdekoval, dostál přání svých rodičů a přidal se do Basgiatské válečné akademie. Už od začátku aspiroval na vysokou pozici v kvadrantu pěchoty, konkrétně u jezdectva. Byl dobře stavěný, měl výbornou fyzičku a s koňmi si rozuměl víc než s lidmi. Zdálo se, že má k tomu dokonalé predispozice. V primě čelil několika výzvám, ale pravděpodobně ne takovým, jaké byste odhadovali. Fyzická část fungování v armádě mu vůbec nedělala problém. Odmalička věděl, jak zacházet s chladnými zbraněmi, dělostřelectví pro něj bylo sice novinkou, ale nijak náročnou. Bojoval hlavně s kolektivem. Falion byl jako ten tišší jedinec často konfrontován přidrzlými jedinci, kteří si na něm chtěli trochu pohonit ego. Jenže Falion nikdy nešel pro ránu daleko, když k ní měl ten správný důvod. A vytyčení mantinelů v kolektivu tím správným důvodem rozhodně bylo. Nenechal ze sebe dělat otloukánka.

V sekundě se nemusel rozhodovat, do jaké divize se bude chtít přidat. Jezdectvo bylo jedinou správnou možností. Ve výcviku vynikal. Nebyl zbrklý a měl definitivně ty správné vlastnosti, aby se z něj časem mohl stát velitel jezdectva. Během měsíců získával potřebné sebevědomí, zkušenosti a zároveň v mladíkovi rostly ambice. Věděl, že svého cíle je schopný dosáhnout. Samozřejmě, že ne úplně snadnou cestou – pečení holubi přeci nepadají do klína jen tak. Na začátku třetího ročníku byl vyslán společně s ostatními kadety na nedalekou vojenskou základnu, kde mohl přetavit své na trénincích získané schopnosti do praxe. Definitivně na sobě cítil dost velký tlak, kterému ale nepodlehl. Zachoval si klidnou hlavu, což pro něj bylo v těchto situacích typické.


Falion je obvykle poslušný voják, který přesně ví, kde je jeho místo a rozkaz je pro něj svatý. Jenže v životě někdy nastanou situace, kdy musíte upřednostnit vlastní úsudek, jinak budete mít na rukou krev. A ne tu protivníkovu. Při plánování protiútoku si dovolil nesouhlasit s plánem výše postaveného velitele. Byl to jednoznačně velmi troufalý krok, kterým si Falion vysloužil hned několik káravých a zároveň překvapených pohledů. Ujal se slova a klidným, avšak rozhodným hlasme popsal, jak by se dal protiútoku vést efektivněji. Formace sice byla trochu riskantnější, ale pokud by nebyl přesvědčený, že to vyjde, rozhodně by dál mlčel. Věděl, že pokud se jeho plán pokazí, bude v ohrožení nejen jeho doteď vybudované postavení, ale také spoustu lidských životů. Velitel ho propichoval pohledem, ale odhodlaný mladík rozhodně nikam neucouvnul. Stál si za svým. A světe div se, protiútok byl úspěšný. Ukázalo se, že zdejší terén se rozhodně dal využít v jejich prospěch víc, než původně velitel předpokládal. Ať už se mu to líbilo, nebo ne, Falionovi musel dát zapravdu a uznal, že jeho strategické schopnosti jsou skutečně na vysoké úrovni.

  • Má strach z draků. Ten je poměrně iracionální, bezdůvodný, jelikož se k nim nikdy nepřiblížil. Děsí ho jejich mohutnosti a nepředstavitelná síla.

  • Má několik jizev po popáleninách na předloktí a dlaních. Nijak je neskrývá, ale všimne si jich jen všímavý jedinec.

  • Často trpí nespavostí. Je to pravděpodobně množstvím adrenalinu, který mu koluje v krvi a udržuje tak jeho tělo neustále v pohotovosti. Na jeho úsudek nemá jeho spánkový režim vliv. Zatím.

bottom of page