
lysandra lewis


11.5. 577, Calldyr City, Navarra
Léčitelka pro kvadrant jezdců
fc
Renata Valliulina



zaměření
Popáleniny, řezné rány, zlomeniny
you’re a bad idea. but i like bad ideas.

Lysandra vyrostla v královském paláci, kde byla svazována určitou etiketou a vychováním, a pod dozorem svých rodičů, a až kvadrant jí dovolil se plně otevřít a projevit to, co v sobě léta musela dusit pod tíhou všech povinností i vědomostí. Kvadrant jí, řekněme, dovolil zdivočet, Lysandra si nenechá ujít příležitost si povyrazit a užít si trochu té zábavy, když má zrovna možnost. Co se týče celkových pravidel a kodexu, tak ho dodržuje, ale pouze, pokud se někdo dívá, jakmile jsou všichni otočeni zády a zavřou oči, je schopná porušit to, co porušit jde, aniž by jí někdo přistihl a ona si musela odpykat nějaký trest. Lysandra rozumí bylinám, díky své matce, která jí své znalosti vštěpovala do hlavy, moc dobře tedy ví, co natrhat a zpracovat tak, aby to člověku dokázalo ulevit od bolesti a na chvíli jí utěšit, kde najít takové, aby dotyčnému způsobila břichabol, nebo takové rostliny, po kterých lidé uvidí létající jednorožce co zvrací duhu. Převážně v tom ale hledejme halucinogenní houbičky, pár jich má v zásobě pro případ, že by si potřebovala sehnat churam, který si čas od času dá jenom proto, aby si mohla připadat tak, že porušuje pravidla, což jí vlévá adrenalin do žil. Často takové houbičky směňuje právě za churam, a nejenom to – v kvadrantu se naučila, že pokud pěchota či jezdci chtějí něco ze zásob léčitelů, je to vždy něco za něco.
Není stavěná pro nějaké zápasy, nebo dokonce boj. Její bratr se stal, navzdory rodinné tradici, dračím jezdcem, a stejnou cestu chtěl i po ní, Lysandra by ale u jezdců nepřežila ani týden, a pokud už, pak by nezvládla vylézt na draka. Její tělesná stavba jí to nedovoluje, neřadí se mezi vysoké ženy, a její tělo také není samý sval, rozhodně by někomu zvládla dát pěstí, ale zlomila by si u toho prsty, a když by někomu chtěla dát facku? No, asi by si musela povyskočit, a pak by si dlaň musela pofoukat, jak by jí pálila, pokud by do rány vložila všechno. Zvolila si bezpečnější cestu léčitelky, a pravděpodobně jí nebude čekat ani služba na frontě, a připojí se ke svým rodičům v královském paláci, aby šla v jejich stopách a byla daleko od nebezpečí. Nikdy přímo nezažila situaci, ve které by jí šlo o život, co se tedy týče nějakého pudu sebezáchovy, tak ten ještě naplno nevyzkoušela, a dokonce ani u draků. Přece jen, modrý drak jejího bratra jí nesežral, a draci jeho přátel také ne, a pár jezdců už ošetřovala před zraky jejich vlastních létajících ještěrů; Lysandra v tomto ohledu tak příliš nechápe, proč jsou primáni u jezdců tak vystrašení z té jejich Prezentace před draky, když ona je vnímá jako inteligentní bytosti, které nevraždí pro zábavu ostatní. Plně si ale neuvědomuje, že jí nezabili jenom proto, že neohrožovala jejich propojené jezdce.
Magie a signety jezdců jí vždy dokáží ohromit, a s radostí navštěvuje Chantaru, jen aby mohla jezdce vidět, a pár takových, kteří své signety neskrývají, anebo je úmyslně používají, aby se předváděli. Lysandra se nijak netají tím, že má pro jezdce slabost, ale není první ani poslední ženou, která si musí utírat pocintanou bradu, kdykoliv vidí nějakého vysokého, svalnatého jezdce. V kvadrantu zjistila, že to ale nejsou pouze jezdci, na které se ráda dívá, ale i některé jezdkyně jí přijdou přitažlivé, pokud tedy neztratily své ženské přednosti pod vypracovaným svalstvem. Lysandra své oči neupírá ale pouze ke kvadrantu jezdců, je svolná k tomu se zaplést i s někým pohledným od pěchoty, ani vlastním kvadrantem nepohrdne. Jediné, co jí nijak neláká, jsou písaři, považuje je za nudné a upjaté. Jednou přizvala pohledného písaře ke kouření churamu a byla zklamaná, že písař pod jeho účinky usnul, než aby se dokázal bavit. Od té doby si jich nevšímá.
Čas od času se toulá v okolí Basgiathu, aby si nasbírala nějaké ty houbičky nebo bylinky do své vlastní, řekněme, sbírky, kterou poté používá pro určité zábavné účely. Má i svůj herbář lomeno deníček, kam si zapisuje rostliny a jednotlivé houby a poté různé účinky a jejich vliv na různorodé lidi. Svým způsobem se takto samovzdělává. Její rodiče jí sice učili, že jezdci jsou krutí a brutální, ale Lysandra je ošetřuje nejraději, a nikdy by ošetření jezdce neodmítla, svými způsoby jí jsou nejvíc sympatičtí, a také si s nimi ráda povídá, zatímco je ošetřuje – ráda se dozvídá více o jejich životech. V těchto ohledech umí být Lysandra pořádně ukecaná. Aby byla jezdcům blíže, začala se specializovat hlavně na rány, které nejvíce utrží jezdci, a v druhém ročníku své schopnosti dokázala vypilovat natolik, že si na ošetřovně stihla udělat své jméno, ačkoliv není kdovíjak neznámou osobou už od nástupu na akademii; o její rodině se přirozeně ví, že slouží přímo královské rodině, a najde se jen málo takových, kteří o její rodině nic nevědí. A přesně takové má Lysandra nejraději, alespoň jí neporovnávají s jejími velmi schopnými rodiči, a neočekávají od ní vyložené zázraky v oblasti léčitelství.

Tak, jak je pro některé ctí narodit se do čistě jezdecké rodiny a kráčet ve šlépějích svých předků v kvadrantu jezdců, se Lysandra narodila do podobného rodu, jen s tím rozdílem, že jejich cesta nebyla dlážděná krví jiných kadetů, a na rukou neměli krev Poromielských nepřátel, a tělo zhyzděné jizvami čepelí a spálené od dračího ohně. Lysandra měla to štěstí, že se narodila do rodiny, která se pyšnila svými léčitelskými dovednostmi, a neexistoval žádný Lewis v celé Navaře, který by nenastoupil do stejného kvadrantu, jen aby poté mohl zachraňovat životy, nikoliv je brát. Lewisové byli a stále jsou jednou z nejprominentnějších rodin v hlavním městě, z kdysi obyčejných léčitelů se před čtyřiceti lety dostali až na samotný žebříček, když Lysandřin otec byl osobním léčitelem tehdejšího vládce Navarry, samotného Agorana Krutovládce. Po jeho pádu byla Lewisům udělena milost jen díky tomu, že byli vázáni přísahou ke Chrictonově kodexu, a že byli tou dobou špičkou mezi léčiteli.
Lysandra se narodila v době, kdy její otec nadále sloužil královské rodině, a když jí byly tři roky, dostala se na pozici osobní léčitelky samotné Navarrské královny. Její matka osobně přivedla na svět tři ze čtyř královských potomků, a v době, kdy se na svět dral princ Damian, se Lysandra, díky svému častému pobytu v paláci společně s matkou, spřátelila s princeznami, a dokonce i s nejstarším princem Cardanem, se kterým naopak trávil nejvíce času Lysandřin starší bratr, Lyonel. Jako děti společně tvořili malou partičku, která se proháněla chodbami paláce a utíkala před královskými sloužícími pokaždé, když něco provedli. Dokud byli pouhými dětmi, bylo jim to tolerováno, ale s každým rokem jim průšvihy procházeli čím dál méně, a nastávali povinnosti, které dopadli i na Lysandru. V jedenácti letech jí matka zakázala veškeré hraní, hlavně s princeznou Mirellou, a musela svým rodičům neustále koukat pod ruce, když řešili královské neduhy, anebo ošetřovali politické hodnostáře nacházející se tou dobou v paláci, popřípadě pomáhali s lehkými nemocemi sloužících.
Lysandra pomáhala výhradně své matce, která se většinu času starala právě o královnu, s níž trávila čas také princezna Mirella, a nejednou se stalo, že ty dvě spolu někam utekly, jen aby si na chvíli odpočaly od povinností a svých rodičů, a užily si nějakou zábavu. Čím byly starší, tím více Mirella mluvila o tom, že se chce jednoho dne připojit ke kvadrantu jezdců, a neustále opakovala dokola tu pohádku, že zatímco ona bude mít draka, Lysandra bude její léčitelkou a bude jí dávat dohromady pokaždé, když jí někdo z Poromielu nakope zadek. Určitý zlom v Lewisově rodině nastal, když se Lyonel vydal do Basgiathu – každý předpokládal, že půjde v rodinných stopách, ale když od něj nedostávali žádné zprávy, otec využil svých konexí na akademii a zjistil, že Lyonel porušil rodinnou tradici a vydal se na lávku, kterou překročil a stal se tak součástí kvadrantu jezdců. Někdo by měl o své dítě strach, další by byl pyšný na to, co zvládl, ale Lysandřiny rodiče přímo zuřili – léčitelství pro ně bylo vším, a i když se jezdci řadili mezi elitní vojáky království, tak je za jejich brutalitu v kvadrantu odsuzovali. Když se tedy dozvěděli, kde skončil jejich syn, zpřetrhali s ním veškerý kontakt a naopak začali více šlapat po vlastní dceři, které cpali do hlavy všechno, co o léčitelství věděli.
Bylo to rok před tím, než měla Lysandra nastoupit na Basgiathskou válečnou akademii, když její bratr úspěšně dokončil studium a Lysandra ho po třech letech směla vidět. Žasla nad tím, že se s ním propojil modrý mečoocasý. Šel z něj strach a Lysandra měla z modrého draka hrůzu, i přes bratrovo ujišťování, že jí neublíží. Viděli se jen krátce, Lysandra se musela vrátit zpět do paláce za rodiči, a Lyonel letěl do Tyrrendoru, kam ho přidělili. Bratr jí navštívil až o rok později, den před tím, než měla sama nastoupit na akademii, přiletěl se dvěma stejně starými jezdci, se kterými sloužil na základně. Strávili spolu celý den, a všichni tři se jí pokoušeli přemluvit, aby nastoupila k jezdcům. V den branné povinnosti se to v ní tedy pralo, a netušila, zda by měla poslechnout bratra a vysloužit si slávu, anebo poslechnout rodiče a jít v jejich stopách. Nakonec neprojevila rebelskou povahu, která dřímala v Lyonelovi, a neměla tu odvahu vstoupit na lávku a prát se s ostatními – ani to neuměla. Lysandra tak zvolila bezpečnější a známější cestu, a vstoupila do kvadrantu léčitelů. O tom, že jí bratr přemlouval, aby do toho kvadrantu nechodila, svým rodičům nikdy neřekla. Nejprve svého rozhodnutí litovala, ale jak čas běžel, začalo jí docházet, že draci nejsou pro ni, a byla spíše stvořená k tomu ty tvrdohlavé jezdce ošetřovat, než se s nimi rvát na život a na smrt a vysloužit si tak dračí úctu.

-
Vede si vlastní herbář, který je zároveň i jejím deníčkem – zapisuje si do něj účinky různých bylin a hub na různé lidi.
-
Fascinuje jí hmyz, ráda ho během sbírání různých bylin pozoruje.
-
Vyrostla v královském paláci a léta se přátelila s královskými potomky.
-
Její bratr se stal jezdcem, a se svým modrým mečoocasým slouží v Tyrrendoru.
-
Přitahují ji jak muži tak i ženy, a má slabost pro jezdce, které také nejraději ošetřuje.
-
Z draků má respekt, ale necítí vůči nim žádný strach. Osobně má nejraději oranžové, nejspíše kvůli tomu, že má podobnou barvu vlasů jako oni šupiny.

bonusy
eventy
posty

Arxi









Všechny herní informace pocházejí z knižní předlohy Fourth Wing a Iron Flame od autorky Rebecca Yarros, které patří plná autorská práva. Z angličtiny bylo vše přepsáno a korektizováno adminy, kteří si tak přisvojují práva na vlastní text. NIC NEKOPÍRUJTE.
Všechny postavy a texty k nim napsané, jsou autorské právo hráčů.
Admin Tým: Arxi a Vixara
Poděkování: Rebecca Yarros, Artstation, pinterest, TStudio, Sloan, Esmeray Lilith, PlayGround
Stav hry: Aktivní || Spuštění: 19.7. 2024