
sora lavel l an


7.7. 578, Caelmont, Morraine; Navarra
1. křídlo, Peruť ocasu, 2. letka
signet
Virokineze
fc
Ji Eun Lee


a breath between chaos and calm, a flut ter of wings in
a world built for roars.

Sora na první pohled působí, jako by do Basgiathu vůbec nepatřila. Je drobná, útlá, s mladistvým obličejem bez ostřejších rysů, bez známek únavy, jakou nosí většina jejích vrstevníků. Sotva dosahuje výšky ostatních kadetek a její pohled, neustále nejistý a klouzavý, jen podtrhuje její nenápadnost. Když vejde do místnosti, málokdo si jí všimne. A když si všimne, tak jen proto, že se potřetí na něco ptá nebo se hlasitě omlouvá za to, že vrazila do něčího stolu. Působí ztraceně – a často skutečně je. Rozvrhy, změny plánů, povinnosti... to všechno jí uniká mezi prsty stejně jako čas. Přestože je v druhém ročníku, běžně si ji pletou s primánkou. Nikomu by nepřišlo divné, kdyby se zvedla a omylem odešla do špatné budovy. A přesto je tu.
Její mladší vzhled je v souladu s tím, jak působí – rozpačitě, nejistě, s energií, která nikdy nedokáže úplně ztichnout. A přesto, že by člověk čekal, že se do sebe uzavře, je emocionálně otevřená. Její radost je upřímná a nakažlivá, její strach zřejmý, její smutek hluboký. Když je šťastná, směje se celým tělem. Když je vyděšená, klepou se jí ruce. Když je smutná, slzy se jí začnou ronit přímo na místě. A přestože se jí ostatní někdy smějí, že je "citlivka" nebo "strašpytel", překvapivě ji to ale příliš netrápí – bere to jako součást sebe sama, ne jako něco, co by měla skrývat nebo měnit. Mluví hodně, často příliš rychle. V přítomnosti autorit nebo nových lidí neumí zvládat ticho. Její řeč je roztěkaná, přeskakuje z tématu na téma, omlouvá se i bez důvodu, a má tendenci vysvětlovat věci do úmoru. Často se červená, někdy zadrhává, a v krizových situacích – třeba při veřejném projevu nebo obyčejném dotazu, na kterou umí odpovědět lépe než kdokoliv jiný – je zaskočená s myšlenkami rozptýlenými do všech stran. Někdy to vypadá, jako by sama nechápala, jak se vůbec dostala tak daleko.
I když je v běžných záležitostech často neorganizovaná - existuje jedna věc, na které si dává záležet do posledního detailu - a to je vlastní vzhled. Vlasy nosí v pevném, uhlazeném copu, uniformu má vždy čistou, někdy až přehnaně vyžehlenou. Hlídá si, aby její rty nebyly nikdy suché nebo popraskané – vždy jemně lesklé balzámem, nehty má upravené, kůžičky pečlivě zatlačené a každý večer si čistí a leští boty, dokud se v kůži neodráží světlo. Ne z marnivosti, ale protože když má minimálně svůj vzhled pod kontrolou, svět kolem ní působí o něco méně chaoticky.
Navzdory své roztěkanosti a citlivosti přežila již dva roky na Akademii. Zatímco jiní nepřežili ani prvních pár dní, ona zůstala – ne silou, ale vytrvalostí. Ve chvíli ohrožení se totiž něco v ní změní. Jako kdyby se přepnula, jako kdyby ji na okamžik ovládl někdo jiný. Klid, který v každodenních situacích postrádá, v ní náhle vznikne. Ticho, které normálně nesnese, nastane uvnitř ní. Bez otázek, bez zaváhání. Její tělo se pohybuje elegantně a se samozřejmostí, která působí téměř cize. Každý pohyb je přesný, vypočítaný, jako by trénovala celý život – a přitom jen málokdo tu schopnost u ní předvídal. Je rychlá, obratná, nečekaně přesná. Nevyužívá sílu, její výhoda spočívá v ladnosti, v načasování a bleskových reakcích. Uhýbá v ten správný okamžik – ne dřív, ne později – s přesností, která působí téměř jako instinkt. Útočí tehdy, kdy to nikdo nečeká – rychle, tiše a s přesností, která dokáže zaskočit i zkušenější protivníky. V tu chvíli nemluví. Jen jedná – s chladnou jistotou, která je v přímém protikladu k její každodenní roztěkanosti. Po boji se ale všechno vrací zpět. Třes, slzy, otupělost. Nepřipadá si jako ta, která něco zvládla. Spíš jako někdo, kdo byl na chvíli nahrazen. Sama sobě se diví. Ti, kteří ji znají jen z chodeb, nechápou. Ti, kteří se s ní střetli již na žíněnce, vědí své.
I když jsou někteří její spolužáci už jmenováni výkonnými důstojníky, ona o takovou pozici nestojí. Není vůdkyní. Nikdy se nehlásí o slovo. V kolektivu je často přehlížená, považovaná za zmatečnou a rušivou. Často něco zapomene, pobíhá mezi budovami a ptá se na to samé víc než jednou. Někteří ji mají za otravnou, ale v rámci své letky má své jasné místo. Není to vůdčí hlas, ale nepostradatelný článek, neboť když už začne něco dělat, udělá to poctivě, dobře a dotáhne to do až konce. Přátel má málo, ale ti, kteří s ní vydrželi, ji neopouštějí. Jsou jí věrní, protože vědí, že ona by pro ně udělala opravdu cokoliv, i dala vlastní život. Bez otázek, bez váhání. Ne vždy je to s ní snadné, někdy je příliš-většinou je příliš a není snadné ji pochopit, ani zařadit. A ona sama by to ostatně ani nedokázala. Ale je opravdová, svá.

Sora pochází z rodiny, kde byl rozkaz víc než názor a ticho považováno za disciplínu. Její otec nosil hodnost důstojníka s takovou hrdostí, že i doma bylo jasné, kdo je autoritou. Jeho pohled stačil k tomu, aby všichni ztichli – i ti, kdo byli zvyklí vykřikovat rozkazy na bitevním poli. V práci byl nekompromisní, doma ale vládnul formálně, neboť skutečné velení, to každodenní a vytrvalé, přebírala její matka. V jejím podání to znamenalo klid, péči a téměř přehnanou ochranu. Soru, svou jedinou dceru, zahrnovala láskou, která neznala hranice. Sora byla její poslední, jediná dcera po třech synech, a podle toho s ní také zacházela. Přikrývky přeložené do roviny, na stole každý den jiná její oblíbená snídaně, nespočet šatů a malých radostí, kapsy kabátu vycpané kapesníky s vůní domácí levandule, a v zimě hřejivé ohřívací sáčky zašité v rukávech bez toho, aby o tom Sora věděla. Zima jí nikdy nebyla – protože její matka to nikdy nedovolila.
Její bratři byli úplný opak. Tvrdí, hluční, soutěživí, neustále se přetahující o prostor, pozornost, vítězství. A Sora, jemná, usměvavá, přecitlivělá, do jejich světa nepatřila. Odmalička byla terčem – ne v tom smyslu, že by ji chtěli zlomit, ale spíš jako by se domnívali, že musí „otužit“. Pošťuchovali ji, brali jí věci, schovávali poznámky, nutili ji hrát si s nimi tvrdé hry, kde vítězství znamenalo modřinu. V jejich přítomnosti plakala ještě více – nahlas, srdceryvně, celým tělem. A přesto se zvedla. Znovu a znovu. Naučila se uhýbat. Naučila se padat a zvedat se. A časem se naučila i vracet rány. Nikdy ne silou, ale přesně. Měla v krvi přirozený cit pro rytmus pohybu, pro správné načasování. Tam, kde její bratři útočili surově a hrubě, Sora klouzala jako stín. Nenaučila se od nich, jak vítězit. Naučila se, jak přežít.
Později, když povyrostla, přidal se k jejich neoficiálním tréninkům i otec. Zpočátku ji jen pozoroval, později začal vydávat pokyny, korigovat postoje, opravovat držení rukou. Tvrdost, kterou používal při výcviku svých kadetů, zjemňoval jen nepatrně – i v tomhle byl nekompromisní. Zatímco matka ji oblékala do teplého kabátu, on jí odnímal komfort. Učil ji zadržet dech, ustát tlak, ovládat tělo i v momentě, kdy se všechno v ní třáslo. Neptal se, jestli chce. V jeho očích to bylo součástí přípravy – stejně jako u ostatních dětí.
Tahle výchova v ní zanechala dvě tváře – jednu, která byla emotivní a přecitlivělá, chráněná pečlivou mateřskou rukou, a druhou, která se naučila přežít v sourozeneckém boji a pod neústupným dohledem otce, kde si musela místo vydobýt sama. A obě v ní zůstaly. Díky matce se naučila, že je v pořádku cítit a mluvit o svých emocích. Díky bratrům a otcově výcviku se naučila, že je nutné vědět, kdy a jak zasáhnout. Na povrchu tedy působila měkce – ale pod tou vrstvou se skrývala tichá výdrž, která nepovolila.
Když nastoupila do Basgiathu, nebyla to její volba z přesvědčení. Její matka se tomu snažila zabránit – opakovaně prosila na kolenou otce, aby jejich jedinou dceru ušetřil, aby jí umožnil jinou cestu. Ale marně. Její otec to bral jako samozřejmost – další dítě, další vojenská kariéra, další jméno v tradici. Sora nikdy neměla prostor se rozhodnout jinak. Všechno kolem ní směřovalo k Basgiathu od chvíle, kdy se poprvé naučila chodit.
Vzpomínky na dny před nástupem do prvního ročníku se jí dnes zdají jako rozmazaná směs barev a útržků – hlasy, které přicházely z dálky, pocity, které nedokázala pojmenovat, pohyby, které vykonávala automaticky. Všechno jako by se dělo mimo ni. Věděla, že šla přes lávku. Věděla, že přežila výzvy, že poslouchala rozkazy, že se zařadila, jak se očekávalo. Ale opravdově se probudila až ve chvíli, kdy se při Rozřazení podívala do očí své dračici– a ta pohled opětovala. V ten moment jako by se všechno ztišilo. Teprve tehdy si uvědomila, že je tady. A že je to skutečné. První rok na Akademii přežila jen díky tomu, že držela hlavu skloněnou, a když přišel souboj, nechala instinkt vést své tělo… a takhle dál pokračovala až do druhého ročníků, překvapivě úspěšně.


saevra

Zelený dýkoocasý || 1. kategorie - 7 metrů || Samice
Saevralenadan. Sora se nespojila s typickým drakem jezdeckého kvadrantu. Saevra je velmi mladá, klidná a fyzicky nepatřila mezi největší, ani nejhrozivější – a stejně jako Sora nevynikala silou, ale rychlostí, přesností a schopností pohybovat se s tichou nenápadností. Když stála mezi ostatními draky, nevzbuzovala pozornost kvůli velikosti nebo postoji, ale právě kvůli tomu, jak nenásilně působila, jako by tam byla a zároveň nebyla.
Má velice vyrovnaný temperament, někdy až lhostejný, jakoby se většina věcí odehrávala mimo její skutečný zájem. Lehává si často na slunci a vypadá, jako by se nic kolem ní netýkalo – dokud nebylo třeba. Pak reagovala rychle, bez dramat a bez zaváhání. Aktivně nevyhledává konflikty, ale když na ni došlo, dokázala být nečekaně efektivní.
Dračice svou telepatickou schopnost využívala zřídka. Mluvila jen výjimečně, její myšlenky se do mysli jezdkyně vplouvaly klidně, úsporně, jako by každé slovo předem pečlivě zvažovala. Většinu času mlčela.
Pro Soru, která měla tendenci vše komentovat, analyzovat a zmatkovat nahlas, to působilo jako pevná kotva. Mezi ostatními draky si udržovala odstup. Nikdo se s ní nespojoval, ale ani ji nikdo neprovokoval. Působila rezervovaně, ne nepřístupně, ale jako někdo, kdo se neúčastní, protože nemusí.
Ve vzduchu se Sorou ladily. Dračice letěla hladce, bez zbytečných pohybů, její obratnost byla nenápadná, téměř klamavá. Sora, zvyklá spoléhat na rychlost a včasné reakce, se na ni dokázala naladit téměř okamžitě. Nepotřebovaly slova. Jejich komunikace probíhala v krátkých, jasných myšlenkách – většinou jednostranných. Sora mluvila za obě. Saevra reagovala v činech.
Sora nikdy úplně nepochopila, proč si ji ten den vybrala zrovna ona. Možná proto, že ani jedna z nich nikdy nikam nezapadala. Možná proto, že v sobě obě nesly cosi, co se navenek zdálo jako slabost, ale co se v pravou chvíli měnilo v nečekanou sílu.

Její signet je virokineze – schopnost manipulovat s viry, infekčními mikroorganismy v těle druhého člověka. Aby jej mohla aktivovat, musí dojít k fyzickému kontaktu – i letmý dotek ale stačí k tomu, aby v těle druhého spustila řetězec neviditelných změn. Účinek není vždy okamžitý. Záleží na fyzickém stavu a odolnosti daného člověka. Někdy se první příznaky projeví během minut, jindy až po několika hodinách. Nezpůsobuje smrtelné onemocnění, ale vyvolává slabost, horečku, dezorientaci či třes – přesně tolik, aby to narušilo protivníkův výkon, jako by tělo ztratilo oporu samo v sobě.
Její schopnost ale neslouží jen k oslabení. Pokud se s daným virem již setkala a pokud s nemocným zůstane v kontaktu dostatečně dlouho, dokáže naopak zasáhnout i opačně: virovou reakci zpomalit, oslabit, nebo zcela zastavit. Sama je vůči většině běžných nemocí imunní. Od chvíle, kdy se její schopnost naplno projevila, se zdá, že její tělo instinktivně rozpoznává a neutralizuje infekce dřív, než se vůbec projeví.

bonusy
eventy
posty

Sora









Všechny herní informace pocházejí z knižní předlohy Fourth Wing a Iron Flame od autorky Rebecca Yarros, které patří plná autorská práva. Z angličtiny bylo vše přepsáno a korektizováno adminy, kteří si tak přisvojují práva na vlastní text. NIC NEKOPÍRUJTE.
Všechny postavy a texty k nim napsané, jsou autorské právo hráčů.
Admin Tým: Arxi a Vixara
Poděkování: Rebecca Yarros, Artstation, pinterest, TStudio, Sloan, Esmeray Lilith, PlayGround
Stav hry: Aktivní || Spuštění: 19.7. 2024