
sylas merzen


23.9. 577, Sipene, Elsum, Navarra
3. křídlo, peruť drápu, Velitel 1. letky
signet
Aerokineze
fc
Freddy Carter


an eye for an eye. A tooth for a tooth. a knife for the ribs.

Jestli hledáte pravděpodobně největšího, a nejfrustrovanějšího smolaře v celém kvadrantu jezdců, většina by ukázala právě na Sylase. Ve svém prvním ročníku se s ním, navzdory jeho snaze a excelentním výsledkům na akademii, žádný drak nepropojil, a když kvůli propojení zabil jiného jezdce? Ani tak se s ním žádný z draků nechtěl paktovat, a tak se ze Sylase stal propadlík, a musel to všechno absolvovat znovu. Mezi čerstvými primány vynikal, jakožto starší a zkušenější byl populárním přítelem, a nechtěným nepřítelem, který ani na vteřinu nezaváhal, aby zabil slabý článek na žíněnce, nebo někoho, koho považoval za svou konkurenci, a když znovu nadešlo, v pořadí, jeho druhé Rozřazení, jeho ambice sahaly vysoko, on se chtěl dostat vysoko na společenském žebříčku jezdců, sám sebe viděl jako toho, jenž se propojí s velkým, silným drakem, se kterým bude moci vyhrávat Válečné hry a později bitvy proti letcům a gryfům. Sylas ale dostal silnou facku od osudu a života, když se s ním propojil toho roku ten nejmenší drak, který byl svolný k tomu si najít jezdce. Jeho svět se roztříštil, jeho přátelé se k němu otočili zády a Sylas skončil na úplném dnu celé hierarchie kvadrantu.
Zahořkl, začal nenávidět, a nejenom lidi okolo sebe, ale také draka, který se s ním prakticky na sílu propojil. Nechtěl s ním být, jako člověk se naopak cítil uražen, že něco tak malého se opovážilo propojit s někým tak silným a ambiciózním, jako je on sám. První letová lekce pro něj byla ostudou než poctou, a z vlastního draka seskočil, jen aby mohl zemřít, a hořkost se v něm o to více usadila poté, když jím byl chycen, a ani mu nebylo dovoleno zemřít. Sylas rozhodně není ten typ, se kterým chcete trávit čas, většinu času totiž mluví jen o tom, komu by vydloubl oko, komu by vyřízl střeva z těla, anebo si stěžuje na svého malého, nezkušeného draka, a když už nemá plnou hubu nenávistných a otrávených keců, tak mlčí a pohrává si s větrem, který je také jeho signetem – snad to jediné, ten přístup k magii a nějaké moci, ho dokáže dostatečně uklidnit na to, aby vypustil všechno ze své hlavy a dopřál si trochu pokoje, který si sám příliš nedopřává. Sylas se pomalu smiřuje s tím, že jeho drak není největší, nejsilnější a nejhrozivější, o to více ale pracuje na sobě, on chce být tím nejlepším, tím, který budí hrůzu, a tím, s kým nechcete vstoupit na žíněnku.
Skvěle ovládá dýky a jiné chladné zbraně, které jsou jeho prodlouženou rukou, a které neváhá během výzvy použít a ošklivě svého protivníka zranit, ne-li přímo zabít, nebo ho zranit natolik, že bude pouze odhadovat, zda přežije cestu k Napravovači. Sylas se neřadí mezi velké, svalnaté jezdce, se kterými nehne ani poryv širokých dračích křídel, je sice vysoký, svaly má, ty si vypěstoval v kvadrantu, ale rozhodně zaostává za těmi jezdci, kteří s radostí odhalují svá těla na žíněnkách. Sylas je spíše šlachovitější, a sám nestojí o to, aby ho ostatní vnímali jako horu svalů bez mozku, naopak svou stavbu těla využívá při výzvách a jiných soubojích, a díky šlachovité postavě je rychlejší než někdo, kdo je samý sval. Jeho mysl je také užitečná, našel se ve strategii, a také zkoumání svých protivníků, případně nepřátel, a dokáže poměrně dobře odhadnout slabiny druhých, které poté využije proti nim.
Nedalo by se úplně říci, že je společenský, to rozhodně ne, ale má svůj velmi úzký kruh – nebo spíše kroužek – jezdců, které si částečně pustil k tělu a je ochotný s nimi trávit čas. Jemu samotnému se život outsidera nelíbil a pochopil, že nemůže věčně stát stranou a schytávat posměšky a urážky od ostatních. Ten okruh lidí si ale vytvořil až v druhém roce, když se mu povedlo alespoň to, že byl jmenován velitelem letky, a že rozhodně není žádným kamarádem, který by svou letku podporoval a pomáhal jim. Kdepak, Sylas je velmi tvrdý, nelítostný, a přísný, a dožaduje se až dokonalých výsledků. Sylas má velmi složitý a komplikovaný vztah se svou dračicí, stále si na Nimru zvyká, pomalu jí přijímá, ale je to pro něj těžké. Navzdory ale svým vlastním pocitům vůči malé červené dračici, rozhodně netoleruje urážky na její maličkost – tvrdí, že urážet jí smí pouze on, a nikdo jiný.

Vesnice Sipene v horách je místem, které se s nikým nemazlí a zaručuje poněkud drsnější způsob života, obzvláště pokud nemáte rodinu, na kterou byste se mohli v případě nouze spolehnout, nebo je požádat o pomoc. Sylas nejenom, že se narodil na tomto poněkud nehostinném místě, které je ke všemu mimo Navarrskou ochranu, ale neměl štěstí ani na rodinu, která by o něj jevila zájem a chtěla se o něj starat. Dá se s jistotou říci, že Sylasovi rodiče byli těmi největšími troskami v celé vesnici, jejich polorozpadlý domek se nacházel na samotném okraji, oni sami málokdy pracovali, a co si jejich nadělaná děcka někde neukradla, to neměla. Sylas se narodil jako šesté dítě, které vzniklo jen tím, že jeho rodiče neměli na práci nic jiného, kromě dvou věcí – upíjet se do němoty, a v případě trochu zbývajících smyslů se věnovat tvorbě nechtěných potomků. Měl čtyři starší bratry a sestru, která z nich byla nejstarší, a v podstatě zaujímala chybějící roli matky. Sylas své bezbranné období nejspíše přežil jenom díky nějaké té malé péči od nejstarší sestry, a občas bratrů, kteří se s ním z lítosti podělili o nějaký ten ukradený lup, co se dal jíst. Sylas ale dlouho nezůstal nejmladším, jen rok po jeho příchodu na svět, uvítal jejich pomalu rozpadající se domek další přírůstek, tentokrát v podobě mladší sestry, u které to ale nezůstalo. Během následujících pěti let mu přibyli do sourozenectva ještě další dvě sestry a jeden bratr.
Sylas byl těmi staršími a zkušenými zaučován, jak nepozorovaně ukrást nějaké to jablko, půlku bochníku chleba, nebo jak se nejlépe tvářit vyhladověle a smutně, a tím vzbudit lítost u zbylých vesničanů, ačkoliv to příliš nezabíralo – jeho rodina byla v Sipene velmi známá a nikdo nechtěl živit a šatit děcka, o které se nezajímali ani jejich rodiče, a dům se neustále plnil křičícími dětmi, které nikdo nevychovával. Sylas si na své dětství příliš nevzpomíná, vytlačil ho ze své paměti a málokdy se k těm vzpomínkám vrací, je to pro něj pouze období života, při kterém nebyl nikým, obyčejnou žebrající nickou, která co si neukradla, to neměla. Bylo mu dvanáct, když dům opustila jeho nejstarší sestra a vydala se do Basgiathu, a přidala se do kvadrantu léčitelů. Do válečné akademie směřovali poté tři jeho nejstarší bratři, zbylí dva se odmítli přidat, a raději se přidávali do opileckého deliria s jejich rodiči. Sylasovi občas přišel nějaký ten dopis od starších bratrů – o sestře nevěděl nic, protože v prvním a posledním dopise dala jasně najevo, že se od rodiny distancuje – a pomalu si sám uvědomoval, že zůstane jen prachobyčejnou nickou, pokud zůstane v Sipene, i pokud se vydá do Basgiathu a vstoupí do kvadrantu pěchoty. A Sylas nechtěl zůstat nickou. Léčitelství ho nikdy nezajímalo, a co se týkalo písařů, ti ho také nezajímali, ačkoliv poslední rok v Sipene tvrdil, jak se jím chce stát, čímž si vysloužil sympatie tamního knihovníka, který si ho na tu chvíli vzal pod svá křídla a vzdělal ho ve všem, v čem měl mezery, a že těch mezer bylo hodně.
V den branné povinnosti ale nemířil do kvadrantu písařů, jeho nohy ho ambiciózně nesli k lávce: mezi jezdci neexistovaly žádné nicky, a pokud stály v řadě a čekaly na lávku, pak je nechala spadnout. Byl to kvadrant stvořený přímo pro něj: přežijí jen ti nejsilnější, a Sylas se za silného považoval. Jakmile přešel lávku, jeho život se nijak výrazně nezlepšil, musel na sobě zapracovat, ale nevadilo mu to, naopak těžké výzvy vítal, chtěl posouvat své hranice a zlepšovat se. Zvládl přežít Gauntlet i Prezentaci, ale když došlo na Rozřazení, tak dostal první ránu od života – žádný drak si ho nevybral. Sylas se nehodlal smířit s porážkou a vyhlídkou statusu propadlíka, a dokonce jednoho čerstvě propojeného kadeta zabil, aby jeho draka získal, ten o něj ale nejevil zájem, a Sylasovi nezbylo nic jiného, než přijmout hořkost života a opakovat první ročník. Jako o rok starší a zkušenější byl mezi novými kadety dosti vítaným přítelem, měl okolo sebe široký okruh těch, kteří se s ním chtěli přátelit – nebo se spíš tak tvářili – a Sylasovi se líbil onen pocit důležitosti. Znovu zvládl zdolat Gauntlet, přežil Prezentaci, a když nadešlo jeho druhé Rozřazení? Šel po velkých dracích, vyhlédl si jednoho červeného škorpioocasého během Prezentace, a snažil se k němu dostat, když ho ale hledal, narazil na jiného červeného, který měl mečovitý ocas. Byl malý, pro Sylase až moc malý, ne-li mrňavý.
Dračice mu vyloženě zastoupila cestu a požadovala, aby jí vylezl na hřbet, což Sylas odmítl. „Tebe nechci, jsi moc malá.“ Prohlásil a pokusil se jí obejít – jiný drak by ho za to rovnou zabil, Nimra ho ale nenechala odejít, a vzala ho do svého pařátu. Zatímco tedy jiní kadeti přistávali na dračích hřbetech na letovém poli, Sylas tam byl vyloženě odnesen v jejím drápu na křídle, a během té krátké chvíle se spolu stačili pohádat – stál si za tím, že jí nechce, a ať ho raději zabije, a Nimra si ho na letové pole odnesla jako nějakou nově získanou hračku, které se nehodlá vzdát. Dobrou hodinu seděl před Nimrou a odmítal jít nahlásit své a její jméno, a učinil tak, až když mu dračice slíbila, že ho nechá na pokoji, pokud to udělá. Naivně si myslel, jak odletí, ale akorát tím oficiálně potvrdil jejich propojení. Odmítl na ní letět, a během první letové lekce udělal scénu, že na ní nepoletí, než ho profesor donutil na Nimru sednout, a jakmile se ocitli ve vzduchu, tak z dračice skočil: raději by zemřel, než aby žil s takovou potupou. Nimra ho ale nenechala zemřít, obratem ho zachytila a zbytek letové lekce strávil uvězněný mezi jejími drápy na přední noze. Na Nimře začal létat až poté, co si za ním došel sám velitel kvadrantu a upozornil ho, že jeho chování značně uráží jak samotné draky, tak i jeho letku.
Sylas kvůli Nimře klesl na úplné dno kvadrantu, a na nějaký čas upadl do deprese; znovu si připadal jako nicka, kterou byl v Sipene. Byl oficiálně dračím jezdcem, ale necítil se tak, necítil hrdost ani pýchu, nýbrž pouze zostuzení své osobnosti, navzdory všem povzbudivým slovům, kterými ho Nimra obdarovávala. Každá letová lekce pro něj byla spíše trestem, Nimře dělalo problém držet tempo s o dost většími draky, a každý letový manévr se učila dvakrát tak déle než ostatní. Zlepšení nastalo, až když na něj Nimra začala přenášet magii a Sylasovi se projevil signet – nijak ničivý, ale ani ne slabý, jak si jezdci v jeho letce mysleli. Ačkoliv to nikdy nikomu neřekl a je to jeho společné tajemství s Nimrou, začal svůj signet hojně využívat při letových lekcích: opírá vzduch do Nimřiných křídel, aby letěla rychleji a stíhala tak ostatním drakům. Oba na sobě dost pracovali, Sylas daleko více než jeho malá dračice, ale to úsilí, odhodlání a vytrvalost mu přece jen přineslo nějaké to ovoce v podobě jmenování velitelem letky. Byla to pro něj alespoň malá útěcha po tom všem, čím si musel projít, aby si mohl připadat nějak důležitě, a sám sebe nevnímal jako nicku. Krátce po začátku dalšího roku se setkal se svým bratrem, který byl terciánem u pěchoty, a než aby mu pogratuloval k jeho úspěšné cestě, tak se mu vysmál za Nimřinu maličkost – Sylas ho ubodal se slovy, že Nimru smí urážet pouze on a nikdo jiný. Nimra poté jeho tělo spálila, aby se zbavili důkazů a nechali jeho popel napospas přírodě.


nimra

Červený mečoocasý || 1. kategorie - 5,4 metru || Samice
Nimraudarnoram je ukázkovým příkladem toho, proč by i čerstvě dospělí draci měli vyčkat se svým prvním propojením, a více se připravit. Během svého prvního Rozřazení byla Nimra cokoliv, jen ne připravená. Touha po tom získat jezdce a být součástí dobrodiní byla větší, a zvolila si špatně. Její vztah se Sylasem je všelijaký, jen ne kompatibilní. Nimra je stále nezkušená, velmi mladá, teprve sedmiletá dračice, která se musí všechno rychle doučit, aby mohla stát vedle daleko zkušenějších draků, často už ostřílených válečných veteránů, a Sylas je, na druhou stranu, velmi ambiciózní a mocichtivý, a Nimra si na jeho povahu stále zvyká. Zatímco v jiných propojeních jsou draci těmi dominantními, pro červenou mečoocasou to neplatí, spíše se svému jezdci podřizuje, a naopak se snaží získat jeho respekt, její snaha často ale přeroste v katastrofu a ponížení jich obou.
Patří k jedněm z nejmenších dosud propojených draků, a kromě toho, že se pokouší vydobýt si respekt vlastního jezdce, musí si ho vydobýt
i mezi draky, mezi kterými není příliš brána vážně, vzhledem ke svému velmi mladému věku, a také nezkušenosti. Nimra je jakousi černou ovcí svého druhu od chvíle, kdy byla minimálně polovina červených draků přítomna u hádky mezi ní a jejím jezdcem, a červeným drakům se nelíbilo, jak na malou dračici Sylas chrlil jednu urážku za druhou. Bylo jí doporučeno, aby svého jezdce za taková slova na místě spálila, Nimra ho ale naopak ještě hájila tím, že je její jezdec složité povahy. Navzdory tomu, kolikrát jí Sylas urazí nebo vynadá, Nimra k němu chová prapodivnou lásku a loajalitu, kterou stěží chápou i starší draci. I přesto, kolikrát se mu často musí podřídit, kolikrát jí emočně raní svými slovy, Nimra je bez váhání ochotná ho chránit vlastním tělem a přijít mu na pomoc.
Ignoruje to, že si nejspíše vybrala špatně, a naopak se všechny snaží přesvědčit, že si vybrala dobře – Sylas z ní během první letové lekce dobrovolně seskočil se slovy, že raději zemře, než aby na tak malém drakovi létal, a Nimra, než aby ho nechala zemřít za tu urážku, ho okamžitě chytila. Odmítá přijmout to, že by měl zemřít, a nehodlá mu to dovolit, a bolestivější je pro ni pomyšlení, že by spolu nemohli létat, než sebevětší a sebebolestivější urážka, kterou jí počastuje.

Sylas je díky své dračici schopen ovládat vzduch, který se nachází neustále kolem něj a okolo ostatních. Dokáže manipulovat jak s obyčejným vánkem, tak také se silnějším větrem, a sám dokáže z bezvětří udělat nárazový vítr, ačkoliv ho to stojí poměrně dost sil, a je pro něj snazší manipulovat s tím, co má okolo sebe. Vzduch sebou nese i zvuk, a Sylas za plného soustředění dokáže slyšet i vzdálené hlasy, nebo nasměrovat průchod větru na opačnou stranu a tím naopak ztlumit ten svůj. Signet hojně využívá během letových lekcí a manévrů, kdy s ním manipuluje tak, aby měla Nimra co nejmenší odpor, a vítr jí často opírá do křídel, aby její let zrychlil a ona tak držela formaci s ostatními, daleko většími draky.
Profesorka Gersonová ho od začátku druhého ročníku učí manipulovat se vzduchem okolo lidí a brát jim ho, i to ho ale stojí dost sil a potřebuje plné soustředění, a je pro něj snazší držet vzduch v plicích a nepustit ho ven, než aby okolo někoho vytvořil vzduchovou bublinu a omezil, či úplně zamezil jeho průchodu a vašemu klidnému dýchání. Je schopen si okolo sebe dočasně vytvořit i vzduchovou kapsli a být déle pod vodou, prozatím to ale vydržel jen dvacet minut, a v kapsli jemu samotnému rychle dochází kyslík. Je částečně schopen změnit také teplotu vzduchu, se kterým manipuluje, není to ale nijak extrémní a často se jedná o rozdíl v řádu několika stupňů. Sylas touží po tom posouvat své hranice, a jeho ambice a mocichtivost ho už několikrát přivedli na pokraj shoření – stále ale touží po tom umět víc a udělat ze svého signetu obávanou moc.
Sylas se svou mocí dokáže ubližovat stejně tak, jako pomáhat. Tak, jak dokáže někoho přidusit, nebo člověka nechat dokonce omdlít z nedostatku vzduchu, tak ho dokáže dostat i tam, kde není. Je ale pravděpodobnější, že vám v plicích vzduch stlačí a nechá vás omdlít, než aby vám ho do plic nahnal, když se zrovna budete dusit nebo topit.

-
Jeho dračice je velmi mladá a patří mezi jedny z nejmenších draků, kteří se kdy v kvadrantu propojili. S Nimrou má velmi komplikovaný vztah.
-
Jmenování velitelem letky je snad to jediné dobré, co se mu v kvadrantu podařilo, když opomeneme vyhrané výzvy, jinak se mu pokaždé lepila smůla a ironie života na paty.
-
Pěchotu považuje za podřadnou svoloč a dává to důrazně najevo svými pohrdavými pohledy.
-
Pěchotou začal opovrhovat ve chvíli, kdy se mu vlastní bratr vysmál do obličeje kvůli Nimře; Sylas ho za to ubodal.
-
Několikrát si už bodl do kadetů, kteří se jeho dračici smáli – dává jasně najevo, že její „velikost“ smí zpochybňovat pouze on sám, a nikdo jiný.
-
Jeho červená dračí relikvie se mu rozprostírá mezi lopatkami.

bonusy
eventy
posty


Arxi









Všechny herní informace pocházejí z knižní předlohy Fourth Wing a Iron Flame od autorky Rebecca Yarros, které patří plná autorská práva. Z angličtiny bylo vše přepsáno a korektizováno adminy, kteří si tak přisvojují práva na vlastní text. NIC NEKOPÍRUJTE.
Všechny postavy a texty k nim napsané, jsou autorské právo hráčů.
Admin Tým: Arxi a Vixara
Poděkování: Rebecca Yarros, Artstation, pinterest, TStudio, Sloan, Esmeray Lilith, PlayGround
Stav hry: Aktivní || Spuštění: 19.7. 2024