
vesper sirideán


29.8. 578, Sipene, Elsum, Navarra
3. křídlo, Peruť plamene, Velitelka 3. letky
signet
Animakineze
fc
Hannah Dodd


strength shared is never strength lost.

Vesper není žádnou šedou myškou. Nepřitahuje sice pozornost, ale její přítomnosti si většinou každý všimne. Mluví klidně a srozumitelně, bez přehnaných gest nebo emocí, kterými by si vyžadovala pozornost. Přesto nepůsobí chladně nebo nepřátelsky. V krizových situacích bude posledním, kdo začne projevovat náznaky paniky. Analýzu situace a rychlé rozhodování používá v takové chvíli jako mechanismus, který ji právě od takového panikaření chrání, proto pokud ji vidíte v záchvatu bezradné hysterie, nejspíše se něco opravdu hodně pokazilo. Nemá potřebu se přetvařovat, ani výhružně nastavovat zlý výraz ve tváři. Uvnitř je v podstatě taková, jaká je navenek – upřímná, vnímavá, s dobrým srdcem, plná neochotného optimismu a ideálů. Nesnáší, když se s ní někdo pokouší manipulovat, nemá trpělivost pro faleš a zbytečné lži. Na tyhle věci má celkem dobrý odhad, je si vědoma toho, že v jejím světě je to bohužel běžné, ne-li občas nutné. R8da by si myslela, že je její intuice neomylná, rozhodně má ale několik slepých míst, kdy reaguje naprosto nepřiměřeně. Pokud má někdo příliš stereotypní masku – vtipálek, který nebere nic vážně, hloupá blondýna a podobně -, bere to automaticky jako pokus o manipulaci a neotřelé lhaní, načež si udělá o dané osobě rovnou do začátku negativní názor. Zároveň pokud je konfrontována někým, kdo jí přijde velmi atraktivní, její úsudek je značně ohrožen. Naštěstí má v hlavě Fíora, který ji občas mentálně musí vyfackovat, aby se vzpamatovala.
Její laskavost není okázalá, nepůsobí falešně. Umí naslouchat a poradit, dokáže být skvělou oporou, na kterou se dá spolehnout. Nezachraňuje ostatní zbytečně hrdinskými činy, nehrne se do sebeobětování. Nepřebírá cizí boj, raději dává ostatním nástroje, aby zvládli ten svůj. Pokud si řeknete o pomoc, ochotně vás postaví na nohy a pomůže. Ty, kteří si o pomoc neřeknou, vnímá jako méně inteligentní, protože nedokáže pochopit, jak by někdo mohl nechtít její radu. Sama si přitom o asistenci říká zřídkakdy. Své povinnosti bere velmi vážně a za své svěřence a blízké cítí jistou míru odpovědnosti – ne za jejich život, ale za jejich přežití. Často má pocit, že je nevyhnutelné, aby jednou někomu poradila špatně nebo udělala rozhodnutí, které by ostatní stálo život. To jsou myšlenky, které ji občas drží vzhůru dlouho do noci, zároveň je to ale motivace, proč se neustále snažit zlepšovat.
Nevěří na revoluce nebo rebelie. Nemá zájem ničit svět, ve kterém žije, ani nechce svrhnout monarchii – i když politika ji zatím vždycky jen zklamala. Je si vědoma mnoha nespravedlností i toho, že ty v postavení moci to zřídkakdy zajímá, což ji velmi frustruje a nad takovými projevy a prázdnými sliby často obrací oči v sloup. Upřímně touží po změně, ne ve jménu pomsty nebo slávy, ale protože jednoduše nechce, aby se dobrým lidem děly špatné věci. Sama ale cítí, že ji tyhle věci frustrují čím dál tím méně, nejspíše protože je toho kolem tolik, a má strach, že jednou uvidí nějakou nespravedlnost nebo neštěstí a bude schopná jen tak odvrátit zrak a jít dál. Zklamala by tak sebe a dle jejího názoru všechny, na kterých jí záleží. Její zklamání je nebezpečnější, než její vztek a je názoru, že pokud nastane den, kdy se takto naprosto zklame, může rovnou skočit ze skály, protože v tu chvíli bude akorát přítěží pro zbytek společnosti. Její život jí zatím nedovolil vyzkoušet, co je to romantická láska, a tak si nedokáže představit, že by její existence měla jiné užití, než pomáhat a dělat ze světa snesitelnější místo. Tím samozřejmě není na mysli to, že by se nikdy do nikoho jen tak nezabouchla, doopravdy je málo chlapců a mužů v jejím okolí, do kterých nebyla alespoň na chvilku zakoukaná. Dál to pro ni ale nikdy nezašlo – párkrát se začervená, možná jí Fíor dá mentální pohlavek, při společném tréninku se nad tím zahihňají jako dvě puberťačky a tím to končí.
Její volný čas je málokdy doopravdy volný. Neústupně trénuje v boji na blízko, trénuje s Fíorem, pracuje na svých schopnostech, prostě cokoliv, co může udělat proto, aby se nestala jedním velkým selháním. Toho se bojí dostatečně na to, aby se do neplánovaných spontánních akcí vrhala velmi neochotně. Pokud si opravdu dá volno, většinou je to jako odměna sobě samotné za nějaký úspěch – musí si zábavu zasloužit. Za zábavu považuje různé ruční práce, od vyrábění náramků a jiných malých šperků, až po opravování svých oděvů – výstroje i volnočasového oblečení. Pokud ji někdo pěkně poprosí, koukne i na oblečení někoho jiného. Snaží se pravidelně věnovat sebereflexi, kterou zaznamenává do svého deníku těsnopisem, který ji naučil její otec ještě z doby, kdy byl on sám vojákem. Samozřejmě nepohrdne ani posezením nad teplým nápojem u drbání s Fíorem.
V boji se nespoléhá na surovou sílu, kterou reálně nemá, ale ani nesází na výdrž. Je velmi dobrá v pozorování a analýze situace, umí se rychle rozhodovat na základě informací, které si dobře pamatuje o svých oponentech. Důvěřuje svému úsudku, postřehům a přesnosti. S mečem i dýkou zachází s jistotou, neplýtvá energii zbytečně stylistickými pohyby. Spolužáci i její učitelé by její styl popsali za neelegantní, ale efektivní. Protáhlé děje můžou způsobit únavu a ochromit tak její přesnost a rychlost adaptace. Proto je ochotná boj opustit, utéct nebo jednat nečestně. Proti jiným kadetům, kteří se pohybují s dynamickou, smrtící energií, Vesper preferuje bojovat tak, aby protivník ani nevěděl, že prohrává, dokud by najednou nebyl odzbrojený (nebo hůř). Vesper je hrdá na to, že zatím své protivníky zneškodnila a odzbrojila, ale nikdy nezabila. Její neochota útočit rovnou smrtícím úderem je velkou slabinou mezi lidmi, kteří nemají problém ji zabít.

Vesper vyrůstala v Sipene, na míst, které je stejně tvrdé jako jeho půda. Otec Maxim pracuje v dolech, matka Áine je švadlena. Starší bratři už od dětství pomáhali s penězi – nejprve v dílně, později v podzemí. Oba nakonec nastoupili do Basgiathu, jak se očekávalo. Nejstarší Ismail se stal léčitelem, druhý bratr, Izar, šel do boje jako člen pěchoty.
Když jí bylo deset let, došlo k nehodě v dolech, kde zrovna pracovat její otec i bratři. Maxim přišel o nohu úplně, Ismail byl zraněn, ale protože byl mladý a silný, dokázal se ještě dát dohromady. Do té doby bylo její dětství bezstarostné, veselé a velmi privilegované, poněvadž její rodiče i bratři obětovali všechno pro to, aby nestrádala, aby byla šťastná a v bezpečí. Dostalo se jí daleko lepšího vzdělání než původně bratrům, kteří se číst naučili pořádně až pár let před odchodem do akademie. Po té osudné nehodě ale její dětství skončilo. Velmi rychle se z ní stal pomocník v domácnosti. Úbytek peněz a otec vyžadující dlouhodobou péči ale nebyl jedinou oči otevírající událostí. Začala si všímat, že vlastně je na ulicích plno chudých lidí, kteří žebrají o jídlo, došlo jí, proč většina jejích spolužáků přestala chodit do školy a časem byla Vesper i svědkem toho, co drancování způsobuje. Krátce poté její bratři jeden po druhém odešli do akademie. Matce to úplně zlomilo srdce, což vedlo k předčasnému narození její mladší sestry Seren, a tak se Vesperin svět znova obrátil vzhůru nohama. Otec začal vyrábět vyřezávané figurky a zdobené kožené doplňky jako obaly na nože, Vesper zase vyráběla šperky a vyšívané šály a šátky. Všechno pak prodávali, i tak ale hlavním zdrojem peněz byla matčina práce jako švadlena. Vesper převzala nejen domácí povinnosti, ale i péči o její mladší sestru. Když jí bylo patnáct let, přišlo domů oznámení, že Izar zemřel krátce po nasazení do boje v prvních liniích. To její rodiče naprosto zlomilo a tak se k Vesperiným povinnostem přidalo i fungování jako emocionální podpora. Nejstarší bratr téměř nikdy nemohl přijít domů na návštěvu, nejspíše proto, že se rodičům úplně nemůže podívat do očí z pocitu viny za bratrovu smrt. Pravidelně domů ale posílá peníze, jejichž příchod je vždy vítaný, ale také vždy neosobní. Jediný, s kým je v pravidelné korespondenci je Vesper. Zatím, co rodiče nechtěli o tom, že by Vesper nastoupila taky do akademie, vůbec slyšet, ačkoliv věděli, že to je povinné, její bratr ji v dopisech pobízel k tomu, aby se přidala k léčitelům. Kdo mohl tušit, že Vesper bude mít trochu jiný plán.
Pod tlakem povinností, úplně sama na zpracování ztráty sourozence, Vesper byla čím dál tím více frustrovaná a právem naštvaná. Otec přišel o nohu vinou špatných pracovních podmínek, ale nic se nezměnilo a horníci umírají v dolech dál. Její bratr zemřel ve válce, která se ho vůbec netýkala. Proč by ji měli zajímat nějací gryfové, když jejich nepřátelé jsou obyčejní lidé, dohnaní ke zločinům krutostí světa, ve kterém blaho obyčejných lidí nezajímá vůbec nikoho. Jako kdyby život jejího bratra neměl žádnou hodnotu a jeho smrt byla naprosto bezdůvodná. Zároveň ale od Ismaila dostávala zprávy o tom, že gryfové vskutku jsou problém, i když se jich možná zrovna netýkají. Vesper viděla jediné řešení – pokud chce změnu k lepšímu, musí být její součástí, místo toho, aby někde naštvaně pokřikovala, že je svět nefér.
O výběru kvadrantu doma rodičům neřekla, protože věděla, že by ji odmítli pustit. Bratrovi ale tohle rozhodnutí sdělila, a přestože na dálku nemohl pořádně pomoct, nechal jí alespoň jako dárek k narozeninám vyrobit u místního kováře sadu dýk, aby měla nějakou výzbroj. Poslední tři roky před svým oficiálním nástupem věnovala každou volnou chvilku učením se zacházet se svými dýkami, ale také se snažila vybudovat si nějakou kondičku. Záměrně pomáhala zvedat těžké hromady oděvů, běhala po vesnici s mladší sestrou na zádech, její otec jí dokonce neochotně dál pár tipů k boji na blízko, které si ještě pamatuje z dob své vlastní služby jako voják. Skrze tohle všechno se Vesper cítila velmi sebevědomě a připraveně, když poprvé stanula před lávkou. Z pohledu na to, jak adepti padali z mostu jako jablka, jí rozhodně přejel mráz po zádech. V tu chvíli si jako kompenzační mechanismus vyvinula pevnou víru v to, že to zvládne, protože její cíl je správný a důležitý. Sama sebe v hlavě přesvědčila o tom, že to vlastně vůbec hluboko není, a tak se jí podařilo přes lávku přejít bez nějakého většího zavrávorání. Jakmile byla v bezpečí, lehce se tam sesypala. Rozklepaly se jí kolena, nemohla se udržet na nohou a snad jen zásluhou bohů se ji v tu chvíli nikdo nepokusil zabít.
Relativně rychle pak pochopila, že bezpečí je jen iluze a že být zranitelná znamená stát se problémem pro ostatní. Během prvních týdnů akademie svou pomoc dobrovolně nabízela, ale většina kadetů jí málem ukousnuli ruku, kterou k nim vlídně natáhla. To ji velmi rychle uzdravilo z bludu, že takový přístup ji na tomhle místě někam dostane. Gauntlet zdolala jen tak tak a když přišla řada na rozřazení, myslela si, že už je v bezpečí. Zaraženě zůstala zírat na scénu, kde jeden kadet zabil druhého, aby mu mohl ukrást draka, který toho prvního pak zašlápnul. V těch pár vteřinách, kdy nevěřícně zírala, se k ní zezadu přiblížil Fíor a drcnul ji nosem do zad. První málem leknutím vypustila duši, pak si uvědoma, že to nebyla duše, ale dech, který jí Fíor vyrazil tím drcnutím, načež se samozřejmě začala mentálně připravovat na to, že ji sežere a život jí krátce zableskl před očima. Fíor se jí pak ozval v hlavě a Vesper si uvědomila, že tuhle zkoušku zvládla úspěšně. Slyšela historky o tom, jak mrzutí a protivní draci jsou, takže Fíorovu upovídanost absolutně nečekala. Vůbec si nepamatuje, co jí tehdy povídal, jen ví, že na něj vylezla, a že se z ní pak snažil vytřepat duši jeho chaotickým, prudkým letem. Následující měsíce byly plné létání, učení, bojování a – po projevení signetu – i hodin strávených o samotě, jen se zvířaty a Fíorem. Velmi rychle se z nich stali dobří přátelé. Její disciplína a skvělé výsledky ve studiu jí zajistily ocenění ve formě jmenování velitelem letky. Vesper tuto povinnost vzala okamžitě velmi vážně. Fíor by určitě řekl, že až příliš – protože podle něj to zas tak žhavý není.


fíor

Oranžový mečoocasý || 3. kategorie - 15 metrů || Samec
Fíorséithnaudarag je dračí samec ve středním věku. Před Vesper měl jen jednoho jezdce, se kterým nabral nějaké ty bojové zkušenosti, ale také s ním nebyl úplně nejvíc spokojený, i proto si pak dlouho dalšího jezdce nevybral a vlastně jeho smrt ani moc neoplakal. Fíor možná navenek působí jako vážný, odměřený drak, který se příliš neprojevuje a nemá zájem o dramatické výstupy, Vesper o něm ale ví naprosto příšernou pravdu. Fíor je hrozně ukecaný. Je naprostá drbna, nedokáže si svoje názory udržet pro sebe.
Dokáže být brutálně upřímný, ale jeho cílem je jen málokdy Vesper emocionálně oslabit – v takových chvílích je to vždy za účelem jejího osobnostního růstu. Očekává od sebe i od Vesper nadstandardní výkon a cokoliv horšího není důvod k pláči, ale důvod ke zlepšení. S ostatními draky vychází dobře, až a ty, kteří jsou mu silně nesympatičtí – s takovými se raději nebaví a těch pár draků, které vidí jako své kamarády, zasypává komentáři stejně často jako Vesper. Rozhodně má smysl pro humor, který není nijak černý nebo krutý, taky to ale není nic pro ty, kteří nedokáží vydržet trochu negativní energie.
Rád má přehled o tom, kdo s kým co dělá, co se o něm i o Vesper říká, a urážky na její cti si bere osobně i on. Pokud by byl člověk, byl by ta jedna teta, která na rodinných setkáních popíjí víno, všechny odsuzuje a průběžně se svou oblíbenou neteří probírá špinavé prádlo všech ostatních.

Ovládání zvířat se na první pohled může zdát jako jednoduchý signet. Ve skutečnosti ale vyžaduje značnou mentální stabilitu, disciplínu a soustředění. Zvířata jsou citlivá na vnitřní neklid a reagují na emoce, pocity i vizuální představy – právě proto trénink zahrnuje mnoho meditace a snahu vysílat jasné, přesné příkazy.
Komunikace probíhá čistě neverbálně. Inteligentnější tvorové, jako jsou ptáci nebo šelmy, vnímají Vesperinu vůli lépe, než tvorové s jednodušší myslí. Ona sama od nich zpět přijímá obrazové záblesky, intenzivní emoce a občas i fragmenty sluchových vjemů. Schopnost je přímo závislá na její energii, a výstup se odvíjí od počtu i velikosti zvířat, která ovládá. Zároveň je omezená na tvory v jejím okolí – žádné zvíře se nedá vyvolat z ničeho.
Krkavci a sovy jí slouží nejčastěji jako průzkumníci. Drobné druhy hmyzu používá k rozptýlení nebo sabotážím – štípance, poškození oblečení, podrážek nebo citlivých míst na zbroji. Dokáže ovládnout roj včel, hejno ptáků nebo i menší smečku pro účely stopování, zadržení či obklíčení. Všechno závisí na přesnosti přenosu a na schopnosti číst nuance zvířecího chování. Čím čistěji vede, tím méně energie ztrácí a tím déle dokáže spojení udržet.
Vesper si je vědoma, že by dokázala zvířata přinutit – ohnout jejich přirozenost a donutit je jednat. Tu hranici ale nechce překračovat. Zvířata pro ni nejsou jednorázové nástroje. Věří, že pokud se tvor rozhodne poslechnout, má to váhu. Pokud ne, pak není správné ho nutit. Nejde o sentimentalitu, ale o respekt – tichý, vnitřní kód, který si sama nastavila. Odmítnutí je vzácné. Spojení s ní má určitou sílu a vliv – podobný jemnému nátlaku nebo hypnóze.
Ve chvílích silného stresu nebo emocionálního vypětí se však někdy stane, že její signet přeteče. Mysl se rozšíří bez jejího přičinění a neúmyslně přivolá větší množství zvířat – nebo vyvolá útok, který nebyl zamýšlen. Po každém takovém incidentu se snaží zpětně rozebrat, co přesně cítila a jak tomu příště předejít.
Trénuje o samotě – v tichosti lesa nebo u jezera, kde může zkoušet nové věci bez zvídavých pohledů. Využívat hmyz nebo drobné hlodavce jako smyslové prodloužení už zvládá bez námahy – přivolání, nasměrování, částečné sdílení vnímání. Průzkumné mise zvládá s jistotou. Momentálně se soustředí na ovládání větších druhů – například medvědů – a rozšiřuje počet tvorů, které zvládne současně ovládat.

-
Dračí relikvii má rozprostřenou na krku a ramenech – oranžová hlava relikvie vykukuje z pravé strany jejího krku, ocas sahá tak akorát mezi lopatky a směřuje rovně dolů, křídla jsou roztažená přes ramena a při pohledu zepředu lehce vykukují, jako kdyby ji relikvie objímala.
-
Preferuje sladkou snídani a slaný dezert.
-
Doopravdy nemá ponětí, jak nastolit světový mír, a tak doufá, že někdo jiný přijde s dobrým nápadem.
-
Nesnáší mokré oblečení.
-
Sada dýk se skládá ze dvou rovných, kratších dýk, které nosí zajištěné na pravém stehně nebo boku, dále ze dvou zahnutých dýk, které má zajištěné na bedrech a jedné standardní dýky, kterou nosí buď v botě, u boku nebo v noci pod polštářem.

bonusy
eventy
posty

Pixie









Všechny herní informace pocházejí z knižní předlohy Fourth Wing a Iron Flame od autorky Rebecca Yarros, které patří plná autorská práva. Z angličtiny bylo vše přepsáno a korektizováno adminy, kteří si tak přisvojují práva na vlastní text. NIC NEKOPÍRUJTE.
Všechny postavy a texty k nim napsané, jsou autorské právo hráčů.
Admin Tým: Arxi a Vixara
Poděkování: Rebecca Yarros, Artstation, pinterest, TStudio, Sloan, Esmeray Lilith, PlayGround
Stav hry: Aktivní || Spuštění: 19.7. 2024