top of page
„Když se během Rozřazení budete rozhodovat, ke kterému drakovi přistoupit, a od kterého draka utéct, mějte na paměti temperament každého druhu.“
OBECNÉ INFORMACE
O způsobech draků nebo o tom, jak si sami vládnou, je pro lidi známo jen opravdu málo. Mezi těmi nejmocnějšími a nejstaršími existuje jasná hierarchie a starším drakům se od těch mladších dostává náležité úcty. Draci se ve svých způsobech zodpovídají pouze nejstaršímu drakovi ze svého druhu. Celková životnost draků byla vyměřena na 200 let.
Životní fáze
 
Vylíhlé mládě
Péřoocasí
Bezesný spánek – krátké přechodné období
Puberta
Plně vzrostlý a dospělý drak

Dračí mláďata neumějí po vylíhnutí létat, svou přirozenou dovednost se naučí až v druhé fázi svého života, kdy jim na konci ocasu naroste peří a jsou označováni za péřoocasé. Drakům trvá v průměru 4 roky, než jsou plně vzrostlí, v některých případech to ale může trvat i déle. Draci se učí, že se nesmějí s lidmi propojovat, dokud plně nevyrostou. Je obecně známo, že u draků je 100 let považováno za střední věk.
Aby draci postoupili mezi mladistvým a dospívajícím, vstupují do bezesného spánku. Je to nezbytně nutný proces k tomu, aby nejen správně stárnuli, ale také, aby se jejich tělo správně vyvíjelo. Pro draky je to velmi kritické období, při kterém rychle rostou a rozvíjejí se. Doba bezesného spánku se mezi jednotlivými druhy liší, některý může trvat déle než jiný. Jak název napovídá, během spánku nemají žádné sny a po probuzení bývají velmi hladoví. Po bezesném spánku jim také z ocasu opadá peří a vyvine se jim nový typ ocasu, a také změní barvu svých šupin ze zlaté na jednu ze šesti typických barev. Veškerý tento proces, včetně informací o péřoocasích dracích, je lidem zcela neznámý. Jelikož se jedná o mláďata, draci je chrání a lidé k nim nemají přístup. O péřoocasích je obecně známo pouze to, že se s lidmi nepropojují z důvodu toho, že nemají rádi násilí.

Dračí šupiny jsou velké a tlusté a jsou na sebe navrstveny do složitého vzoru, který za sebou nezanechává žádná držadla nebo úchyty či cesty pro jezdce, po kterých by na dračí hřbet mohli vystoupat. Skrz dračí šupinu neprojde žádná lidská ocel, přesto jsou jezdci učeni, aby svým drakům kontrolovali šupiny; skrze vrstvení šupin se může stát, že se jim mezi ně dostane nežádoucí předmět, který draci nejsou schopni sami vyndat. Pokud k tomu dojde a cizorodý předmět není z šupin odstraněn, může to drakovi způsobit infekci.

U draků existuje několik
různých barev a druhů ocasů, a mezi nimi jsou možné různé kombinace. Všichni draci ale mají poloprůsvitná křídla s šupinami, špička kloubu křídla je zakončená jediným ostrým drápem. Mimo to mají tlamu plnou velkých ostrých zubů, a na všech čtyřech končetinách mají ostré drápy.
DRUHY DRAKŮ
„Červenému se nikdy nedívej do očí. Od zeleného nikdy neustupuj, a pokud projevíš úzkost před hnědým… no, nedělej to.“
Černí draci
 
  • Jsou považováni za nejvzácnější druh.
  • Nelze je přechytračit, jsou nejchytřejší a nejmazanější.
  • Jejich původní hnízdiště se nacházelo poblíž Aretie, kde čerpali tepelnou energii. Během celého století se nevylíhl žádný černý drak.
  • Jsou potomky lstivé dračí linie Dubhmadinn.

Modří draci
 
  • Díky své impozantní velikosti jsou nemilosrdní a nejkrutější. Zejména v případě modrého dýkoocasého, který je nejvzácnější z modrých draků.
  • Je doporučováno se nikdy nepřibližovat k modrým drakům během Rozřazení.
  • Modří draci v aktivní službě se nejčastěji nachází podél Esbenského pohoří, kde jsou boje nejintenzivnější.
  • Jsou potomky linie Gormfaileas.
Hnědí draci
 
  • Doporučuje se nikdy nedávat najevo strach před hnědým drakem.
  • Jsou silní a spolehliví. Propojují se jen s lidmi, kteří jsou odhodlaní, sebejistí a rychle přemýšlející, jako oni. 
  • Dokáží se adaptovat na jakoukoli změnu plánu. 
  • Jejich sebejistota může často působit jako arogance.

Zelení draci
 
  • Mají velmi bystrý intelekt a jejich racionální mysl z nich dělá dokonalé obléhací zbraně, zvláště v případě kyjovitých ocasů.
  • Doporučuje se v případě interakce se zeleným drakem sklopit oči a vyčkávat na jejich reakci. Také se nedoporučuje od zelených neustupovat.
  • Dračí linie Uaineloidsig nabídla své rodové hnízdiště pro dobro všech draků ostatním liniím, které se nachází právě v Údolu za Basgiathskou válečnou akademií.
  • Linie Cruaidhuaine má velmi stabilní spojení s magií, což je považováno za výsledek jejich obranné povahy.
Oranžoví draci
 
  • Jejich šupiny mohou být v různých odstínech, od meruňkové oranžové po mrkvovou oranžovou.
  • Jsou nejnepředvídatelnější ze všech draků, proto představují největší riziko.
  • Jejich původní hnízdiště se nacházelo na severu Esbenských hor.
  • Jsou potomky linie Fhaicorain.

Červení draci
 
  • Doporučuje se jim nikdy nedívat do očí. Pokud je urazíte, jste mrtví.
  • Konkrétně červení škorpioocasí se nejsnáze a nejrychleji rozzuří.
  • Červení mečoocasí jsou nejnebezpečnější ze všech druhů, pokud se naštvou.
  • V případě interakce s červeným drakem se doporučuje přicházet k němu zleva či zepředu.
DRUHY OCASŮ
  • Dýkoocasí, mají nožovité hroty a špička jejich ocasu je tak ostrá, že dokážou nepřítele vykuchat jedním pohybem.

  • Mečoocasí, druh podobný dýkoocasému, jen méně smrtící.

  • Kyjoocasí, jsou nejlepší pro obléhání nebo jako beranidla díky svému silnému kyji.

  • Škorpioocasí, jejich ocas je zakončen jedovatými ostny.

  • Jitřenkoocasí, považován za nejnebezpečnější ale také za nejvzácnější. Mají stejnou údernou sílu jako kyjoocasí, ale hroty jejich ocasu dokáží vykuchat nepřítele stejně jako dýkoocasí.

  • Péřoocasí, mladí draci s peřím na konci svého ocasu, kteří ještě nedosáhli dospělosti. Mezi lidmi jsou považováni za druh, který odmítá násilí a válku, a tudíž se s lidmi nepropojují.

PROPOJENÍ
„Vybírají si z důvodů, které nepovažují za vhodné s námi rozebírat.“

Draci se začali propojovat s lidmi, aby na ně mohli přenášet své magické schopnosti a vytvořit kolem Navarry ochranný magický štít, který chrání království a hlavně Údol – údolí za Basgiathem, které draci nazývají svým domovem, a kde mají svá hnízdiště a mláďata. Draci musí nejprve získat právo pro propojení, aby jim bylo dovoleno vybrat si během Rozřazení vhodného jezdce. To právo mohou získat už jako péřoocasí, ale v tomto stádiu jejich života jim není dovolováno se s lidmi propojovat. Když plně vzrostlý drak požádá o povolení, starší z jeho druhu mu povolení musí udělit.

Propojování s lidmi má jen málo pravidel, a pokud jich existuje více, lidem není dovoleno je znát. Obecně je ale známo, že se draci nesmějí propojovat s lidmi, kteří jsou v přímé rodinné linii. Pokud drak ztratí svého jezdce, nesmí si vybrat druhého, jenž byl příbuzný toho prvního, draci to mají zakázané zejména proto, že pokud by došlo k takovému propojení, jezdec obdrží druhý signet, a je tam velká pravděpodobnost toho, že bude člověk přiveden k šílenství. Draci své celé jméno sdělují pouze svým jezdcům, jsou ale dlouhá a často náročná na výslovnost, mají tedy i svou zkrácenou verzi jména, která je pro lidi snáze vyslovitelná.

Pokud si drak vybere svého jezdce, je pouto mezi nimi v prvních měsících slabé, draci své nové jezdce ze začátku zkoušejí a podrobují je různým letovým manévrům, aby zjistili, zda si vybrali silného jezdce. Po pár měsících od propojení začnou na svého jezdce přenášet magii a jezdec může ovládat nižší magii, a také získá svůj specifický signet. Čím déle spolu drak a jezdec létají, tím silnější je jejich pouto. Za šest století zaznamenané historie jsou známy stovky případů, kdy se drak nedokázal emocionálně vzpamatovat ze ztráty svého jezdce, stává se to zejména v případech, kdy je pouto velmi silné. Ve třech zdokumentovaných případech to dokonce způsobilo drakovu předčasnou smrt.

SCHOPNOSTI

Létání

Všichni draci, kromě vylíhnutých mláďat, mají schopnost létat. Čím jsou starší, tím rychleji a déle mohou letět. Péřoocasí a draci v pubertě nemohou vzhledem ke stavbě svých těl uletět delší vzdálenost, rychle se vyčerpají.

Dračí oheň

Chrlit oheň umí každý drak po skončení bezesného spánku.

Telepatie

Draci mezi sebou komunikují za pomoci telepatie, díky ní také dokáží mluvit se svým vybraným jezdcem. V případě dračích párů dokáže drak pomocí telepatie komunikovat i s propojeným jezdcem svého partnera. Telepatie jim umožňuje komunikaci i s gryfy, kterým říkají „opeřenci.“

Magie

Každý drak má určitou úroveň své vnitřní síly, kterou přenáší prostřednictvím svého jezdce ve formě nižší magie a vytváří také specifický signet jezdce.

Nižší magie

Při přenášení nižší magie jsou jezdci schopni otevírání dveří bez doteku, manipulace s magickými světly, a získají nadpřirozenou rychlost.

Signet

Poté, co se jezdec propojí s drakem, na něho může drak začít přenášet svou sílu, pokud rozhodne, že je připravený. Taková síla vznikne ve specifický signet. Signety jsou výsledkem jedinečné chemie mezi drakem a jezdcem, a obvykle spíše vypovídají více o jezdci než o drakovi. Čím silnější je drak, a čím silnější je pouto, tím je také silnější signet.

Dračí relikvie

Po propojení použije drak svou magii k označení kůže svého vybraného jezdce. Označení, či relikvie, se objevuje v podobě jakéhosi dračího tetování na těle jezdce, a nese barvu propojeného draka. Relikvie představuje čest a moc.

PÁRY
„Neexistuje silnější pouto než mezi párem draků. Je mnohem hlubší než lidská láska, a vyznačuje se prapůvodní, nepopiratelnou touhou po vzájemné blízkosti. Jeden bez druhého nepřežije.“
Draci se mohou pářit, a říká se, že neexistuje silnější pouto než mezi dvěma draky. Dračí pouto přesahuje hloubku lidské lásky a jeden bez druhého nemohou žít. Jakmile se draci spárují, jejich pouto je na celý život, a nemohou od sebe být dlouho odděleni, jinak se zhorší jejich zdravotní stav. Spárovaní draci se obvykle propojují s kadety ve stejném ročníku, aby mohli se svými jezdci absolvovat školu společně a poté být i společně přiřazeni k válečné základně.
ÚDOL

Údol je údolí nacházející se za Basgiathskou válečnou akademií, a je momentálním domovem všech draků. Údol je chráněn před gryfy a draci v něm mají svá posvátná hnízdiště a také mláďata, která jsou v Údolu chráněna, dokud nejsou dostatečně stará, aby se ochránila sama.

Síla, která vyzařuje z Údolu, pohání Navarrskou ochranu a chrání království před nájezdy gryfů z Poromielu. Lidé mají do Údolu vstup zakázán, a pokud by se tam nějaký člověk chtěl vydat, bude draky okamžitě spálen.

EMPYREAN

Neboli oficiální název pro dračí vládu či vedení, ale podrobnosti o tom, jak si draci vládnou, nejsou známy. Existuje ale jasná hierarchie a úcta mezi nejmocnějšími a nejstaršími draky, ale způsob, jakým si draci vytvářejí své zákony, je pro lidi zcela neznámý. Během Empyreanu draci nekomunikují se svými propojenými jezdci, lidem není dovoleno vědět, co se v Empyreanu projednává.

VELIKOST DRAKŮ
Velikost jednotlivých draků přichází s věkem. Čím starší drak, tím větší a pravděpodobně rostou neustále, byť velmi pomalu. Až dosažením dospělosti se růst velmi zpomaluje a není tak rapidní, jako když se z mláďat stávají dračí teenageři a z teenagerů dospělí. Během bezesného spánku drak vyroste o více jak polovinu své původní velikosti mláděte. Během puberty ještě rostou, ale jakmile přejdou do éry dospělosti, růst se zpomalí a u některých i možná zastaví. Někteří draci žijí déle, jak lidé, jenž je zažili. Oficiálně se velikost draků dělí na pět kategorií, do kterých se počítají pouze dospělí jedinci, u nichž je vzrůst pevně daný a nebo velmi pomalý. Kategorie se týkají výšky od nohou po hlavu. 
1. KATEGORIE
5-7 metrů


 
2. KATEGORIE
8-12 metrů


 
3. KATEGORIE
13-16 metrů


 
4. KATEGORIE
17-20 metrů


 
5. KATEGORIE
21+ metrů


 
Draci 4. a 5. kategorie jsou považováni za nejstarší a největší, přestože draky 5. kategorie nikdo nespatřil více jak sto let, předpokládá se, že stále žijí v Údolu. Draci 5. kategorie jsou považováni za velmi vzácné a s největší pravděpodobností jsou součástí Dračí vlády Empyeranu, kdy nejstarší a největší drak je jejich vůdcem. Draci 5. kategorie se nikdy nepropojují a je o nich známo ještě méně, jak o péřoocasých. Draci 4. kategorie se za posledních padesát let propojili jen zřídka. 
bottom of page