top of page
reálie.png
konec tyranie.png
konec tyranie
DATUM UDÁLOSTI
13.3. 570 p.s.
MÍSTO UDÁLOSTI
Calldyr City, Navarra
VŮDCE POVSTÁNÍ
Doran Valeras
POČET MRTVÝCH
10 217
Tyto zápisky jsou dílem celkem čtyř písařů a dvou písařek - Ramuel Quartiz, Tiberius Kalantis, Elena McDevilles, Tomasso Willdes, Destan Gilles a mnou - Sibyllou Celvis.
Písaři pře de mnou, byli mučeni a zabiti na příkaz císaře Agorana Krutovládce.
Než se dostaneme k pátku třináctému, kdy bylo jeho nejvyšší veličenstvo, císař Agoran, sťat na Náměstí míru v Calldyru, musíme si povědět, co všechno tomu předcházelo. Na podzim, 16. října, zemřel starý král Valerus a boj o trůn mohl začít. To, že Agoran nechal zabít svého staršího bratra, vyšlo na povrch až o pár let později po jeho smrti. Lidé, kterým se podařilo uprchnout jeho zlobě a bezhlavému zabíjení, se po jeho odchodu k Malekovi, přestali bát a začali mluvit. Agoran skutečně zosnoval vraždu svého staršího bratra a s největší pravděpodobností i vraždy svých dalších příbuzných, jenž by mohli mít nárok na jeho trůn. 

Už v prvních měsících své vlády započaté po jeho urychlené korunovaci 26. prosince 551, začal zabíjet své odpůrce a v Navaře velmi rychle začal platit absolutismus - striktní pravidla, censura slova, zákaz scházení, všechny skupiny musely být rozpuštěny a všechno, co obsahovalo moc, musel mít pod kontrolou. O čtyři roky později se prohlásil císařem Navarry, vyhlásil stanné právo ve všech provinciích a zbavil moci všechny šlechtice. Nařídil zvýšit daně každým rokem a jmenoval nového generála ozbrojených sil - Rubeuse Grovana.
Agoran byl známý svou krutostí a zlou povahou. Královské rádce měl spíše jen pro zábavu a během rad se je neštítil zabíjet. Během porady v létě 556, uťal hlavu písaři, majorovi Tiberiovi Kalantisovi. Podezíral ho za vypisování zpráv jeho odpůrcům. 

„Mám odpůrce všude pánové. Zejména v Tyrrendoru, ale i zde. Pod svícnem bývá největší tma, jak se říká. Nelíbilo se mi, jak se na mě major Kalantis dívá." Pravil císař toho dne. „Jeden z mých informátorů mi řekl, že mám nepřátele v Basgiathu. Co kdybych to tam nechal vybombardovat? Ten podělaný štít aspoň padne a přijdou naši nepřátelé."
K bombardování Basgiathu a nebo hůř - Údolu - samozřejmě nedošlo i přesto, že Agoran toužil spatřit skutečné nepřátele na vlastní oči a zničit je veškerou silou, jenž Navarra disponovala. Tento čin mu dle dostupných dokumentů vymluvil generál Rubeus Grovan, neboť zaútočit na Údol, by znamenalo rozpoutat válku s draky. Následující dva roky Agoran čelil neúspěšným atentátům na svou osobu. Nejblíž smrti byl, když se odvážlivec - major Harvin Cross, se svým drakem vydal do Calldyru s úmyslem císaře zabít v jeho sídle. Jeho útok byl ale překažen generálem Grovanem. 

Jeden z nejhrozivějších zločinů, které Agoran spáchal, se udály na počátku léta roku 559. Provincie tyrrendor se vzbouřila a její vlny vzdoru zaplavily i ostatní provincie, které se s Tyrrendorem po více než pěti stech letech spojily. Odpor a nepokoje vládly Calldyrem i dalšími městy. Civilisté bojovali s vojáky až dokud nebyli povoláni draci s jezdci, co byli loajální Rauganovi a generálu Grovanovi. Císař za rebelii vinil Tyrrendor a když byly nepokoje potlačeny, odcestoval do Aretie, kde vyhlásil Velkou Aretijskou čistku. Přes šest tisíc dětí od věku dvou do sedmnácti let, byly povražděny. Zahnány na úbočí hory za městem a spáleny Rauganem. Ty děti, které dokázaly plameny nějakým zázrakem přežít, dorazila pěchota svými meči, když chodili od tělu k tělu a kontrolovali, zda žijí či ne. 

Za tento hrozivý čin byl císař nenáviděn ještě víc, než doposud. Tyrrendor nenáviděl i Rubeuse Grovana, jakožto rodilého tyrra, který se vraždění svých krajanů - tyrrských dětí - podílel a neudělal proti němu nic.
konectyranie2.png
Velmi brzy na to je štít oslaben a Poromiel napadl Navarru. Další informace o útocích jsou přísně tajné. Důležité je pouze zmínit, že se Navarra ubránila, avšak nespojila. 

Basgiath se rozdělil na podpůrce a odpůrce císařské vlády. Nakonec byl Basgiath uzavřen a Agoran nechal neloajální dračí jezdce lovit. Dle dostupných informací bylo i Empyreum rozdělené a mezi draky vládla občanská válka. V roce 561 přišla vlna dalších nepokojů, které ale byly potlačeny. 

Generál Grovan a jeho blízcí vojenští přátelé a jezdci ve zbrani, měli za úkol ulovit a popravit neloajální jezdce, kteří byli členy tajných odbojů. Poprava draků byla dalším důvodem, proč válka mezi draky v Empyreu, neskončila. Docházelo k mezidruhovým konfliktům, které pokračovaly mnoho let poté. Raugan se v roce 563, stal Starším červených draků a situaci v Empyreu dokázal zklidnit.
Odboj ale nabíral na síle. Pomáhala mu Agoranova dcera Amara, jenž se pak stala symbolem celé revoluce, když jí její vlastní otec nechal popravit před celým národem. Válečné plameny vzplály, vlajky všech provincií se povznesly na stožáry, nad hlavy a dokonce i velká část armády pochopila, že tahle tyranie musí skončit. Z malého odboje o třinácti lidech, se stala armáda čítající přes sto tisíc lidí, kteří chtěli spravedlnost a konec tyranie. Za týden jich bylo dvě stě tisíc. A nakonec půlka Navarry, až Agoranovi zbyli jen jeho fanatici. 

Doran Valeras v čele armády seděl na bílém hřebci na kopci nad hlavním městem, které bránila Agoranova mnohem menší armáda. Před branami stál Raugan společně s dalšími draky, co mu byli loajální. A za Doranem stáli jezdci a draci loajální jemu, včetně jediné propojené černé dračice Morien. Jejím jezdcem byl - Thorgan Basgarth -  tehdy již padesátiletý vládce plasmy, plamenného blesku. Mocného a ničivého signetu. 

Když se Morien a Raugan střetli na obloze, bylo to jako burácení hromů. Černé šupiny se mísily s rudými a oba dva masivní draci se kousali a trhali navzájem. Morien Raugana přetočila pod sebe, kopla ho a srazila na zem. Na poslední chvíli se zvládla vytočit a proletět nad Doranovou armádou, ale poryv větru jejích křídel srazil vojáky i koně na zem. Rauganův jezdec začal odebírat kyslík a Morien obkroužila oblohu a pak na něj vypálila svůj mocný plamen. Raugan uhnul, aby plameny nezasáhly jeho jezdce a když prolétala, vyskočil a zakousl se jí do ocasu. Svou vahou jí stáhl dolu a ihned se stočil a svým mečovitým ocasem jí bodl mezi žebra.
Thorgan zasáhl Raugana plamenným bleskem a odtrhl mu kus masa z horní čelisti. Souboj dvou masivních tvorů skončil tak, že Morien zasáhla svým kyjovitým ocasem Rubeuse a zabila ho. Raugan byl ztrátou a smrtí svého jezdce ochromen a Morien ho dorazila tím, že mu po chvíli trhání zlomila vaz, urvala spodní čelist, kus krku a jejím kyjovitým ocasem mu rozdrtila hrudník, svými čelistmi Rauganovi vyrvala srdce a mrskla s ním o zem, kde se rozpadlo na kusy. Hrozivě zařvala na prchající nepřátelské vojáky a pak na ně vychrlila oheň. Nedbala na vlající bílé vlajky a ani nedbala na zvon, který vyhlašoval, že se nepřítel vzdává. 
yt1z.net-BurningofHarrenhalGameofThronesFan-MadeVideo1440p60-ezgif.com-speed.gif
V ten den zahynulo přes deset tisíc lidí - vojáků i civilistů. V boji zemřelo asi dvanáct draků, z toho pět bylo loajálních Rauganovi. Ti, co přežili, byli vyhnáni z Údolu a bylo jim zakázáno se množit a také propojovat s budoucími kadety. Jen některým drakům to bylo v pozdějších letech dovoleno, když se chovali s úctou a požádali o odpuštění. 

Císař Agoran byl zajat ve městě, když se pokoušel o útěk. Dav ho málem udupal a roztrhal na kusy, nebýt armády, která ho od tohoto osudu zachránila. Byl však zatčen a čekal ho soud za všechny spáchané zločiny proti lidu i koruně. Jeho poprava se konala dva týdny po jeho porážce. Někteří jeho příbuzní, zejména ženská větev, uprchla neznámo kam. Dokonce i Agoranův osmiletý bratranec zmizel a nepodařilo se ho s jeho matkou dopátrat. Jiní jeho příznivci ale byli dopadeni a veřejně upáleni dračicí Morien. 

Agoranova poprava byla veřejná a sjelo se na ní spousta lidí. Konala se na místě, kde byl zabit Raugan - na pahorku před hlavním městem, kde se dle sčítání sešlo na 400 tisíc lidí. Tolik jich přihlíželo popravě. A další do hlavního města přicházeli i po jeho veřejném stětí. Stále byl členem královské rodiny, takže se lidé přišli podívat i na spálení jeho ostatků. Na rozdíl od jiných králů, byly Agoranovy ostatky uloženy do černé urny a údajně pohřbeny v nejsevernější a nejledovější části Luceraské provincie. V té nejčernější, nejtemnější a nejchladnější díře, kterou Thorgan s Morien našli.
Svědectví podal generál basgiatské válečné akademie Thorgan Basgarth, vůdce hnutí Doran Valeras a další členové revoluce, armády a boje za svobodu.

SEPSALA:
Sibylla Celvis
verze dostupná pro nejvýše postavené
Mezi nejvyššími generály, veliteli a dalšími vysokými hodnostáři ať už šlechtickými, dichovními či vojenskými, bylo známé, že císař Agoran usiloval o stržení magického štítu, aby mohl čelit veninům a jejich wyvernám, které chtěl zničit jednou provždy. To je hlavní důvod, proč mezi draky v Emypereu a Údolu, propukla občanská válka a masivní konflikty. 

Jedna část draků souhlasila s tím, že by se nepřítel měl zničit, aby Údol zůstal navěky chráněný. Druhá část draků odmítala jakékoli poškození magického štítu a nebo jeho přerušení. Empyreum se nikdy na žádných svých zasedáních neshodlo. Popravy draků vedly ke konfliktům mezi druhy - zejména mezi červenými a oranžovými. Zelení draci stáli výhradně na straně ochrany Údolu. Hnědí draci byli rozdělení ve dví, modří taktéž a černí byli na straně zelených. 

Císař se také velmi zajímal o péřoocasé draky, dračí skořápky a alchymii. Jeho nejvěrnější na mučidlech prozradili, že se snažil najít lék na dlouhodobý život, chtěl se stát věčným a nesmrtelným, stát se bohem. Jeho milenky, než je potkala šibenice, hovořily dokonce o tom, že se chtěl stát pánem všech draků a podrobit si je. Jeho osobní poznatky a deníky jsou uloženy v basgiatském královském trezoru. Od jeho smrti je na celém Kontinentu četli pouze tři lidé - Král Doran valeras, již zesnulý vrchní generál Basgiathu Thorgan Basgarth a nynější generál všech ozbrojených sil - Harren Gordan. 

Všechny herní informace pocházejí z knižní předlohy Fourth Wing a Iron Flame od autorky Rebecca Yarros, které patří plná autorská práva. Z angličtiny bylo vše přepsáno a korektizováno adminy, kteří si tak přisvojují práva na vlastní text. NIC NEKOPÍRUJTE.

Všechny postavy a texty k nim napsané, jsou autorské právo hráčů. 

 Admin Tým: Arxi a Vixara

Poděkování: Rebecca Yarros, Artstation, pinterest, TStudio, Sloan, Esmeray Lilith, PlayGround

Stav hry: Aktivní || Spuštění: 19.7. 2024

Všechny herní informace pocházejí z knižní předlohy Fourth Wing a Iron Flame od autorky Rebecca Yarros, které patří plná autorská práva. Z angličtiny bylo vše přepsáno a korektizováno adminy, kteří si tak přisvojují práva na vlastní text. NIC NEKOPÍRUJTE.

Všechny postavy a texty k nim napsané, jsou autorské právo hráčů.

Admin Tým: Arxi a Vixara

Poděkování: Rebecca Yarros, Artstation, pinterest, TStudio, Sloan, Esmeray Lilith, PlayGround

Poslední aktualizace: 10.1. || Spuštění: 19.7. 2024

bottom of page