top of page

Kvadrant pěchoty je jedním ze čtyř kvadrantů na Basgiathské válečné akademii. Jejich uniformy jsou v barvě námořnické modré. Každý z kadetů se o svou uniformu musí náležitě starat. Znakem pěchoty je otevřený trojúhelník pod dvěma dubovými listy. Kadeti pěchoty si běžně nechávají krátké střihy vlasů - muži si vlasy buď vyholují a nebo si je stříhají na krátkého ježka. Ženy si vlasy udržují po ramena a musejí je nosit v culíku nebo copu a velmi uhlazené. Až po absolvování akademie je střih vlasů volnější a ne tak přísný.

Většina branců se ve Dne branné povinnosti připojí právě ke kvadrantu pěchoty, což z něj dělá největší kvadrant v Basgiathu. Rok co rok přijímají až přes tisíc kadetů. Vchod do jejich kvadrantu se nachází u severní věže akademie, a jejich prostory se rozpínají v přízemí.

Na frontě je potřeba ztráty celé roty, aby se to vyrovnalo ztrátě jednoho jezdce a jeho draka. Velitelé praporů jsou na stejné hodnostní úrovni jako u jezdců velitelé křídla.

Kadeti u sebe neustále nosí základní sadu vybavení pro přežití. Jejich standartní zbraní je krátký meč. Pro mise má každý kadet určenou roli, jedna z nich zahrnuje i pomocníka léčitelů. Kadeti musejí bravurně zvládat kempování a přežití venku při jakýchkoliv podmínkách, dělat a rozbíjet tábor ve sněhových závějích. Účastní se cvičných operací společně s léčiteli, písaři a jezdci v druhém ročníku, a musejí ovládat pozemní navigaci. Těmto cvičením se ve zkratce říká KPJ.

Pěchota se dělí na několik částí - Pěšáci, jezdectvo, lukostřelci a dělostřelectvo. Pěšáci a jezdci mají nejtěžší zbroj. Pro jezdce je kůň stejně cenný, jako meč či štít. Každý kůň z jezdectva musí být výzbroj, která má zlato-bronzovou barvu. Dělostřelci obsluhují děla a kanóny. Poté má tento kvadrant i tajné jednotky se speciálními vojáky.

STUDIUM

Jako zbylé tři kvadranty válečné akademie Basgiathu, i kvadrant pěchoty zahrnuje tříleté studium, po jehož dokončení jsou muži i ženy považováni za oficiální vojáky Navarry. Na rozdíl od kvadrantu písařů nebo léčitelů, se tu spíše upřednostňuje fyzická zdatnost a zručnost než vědomostní znalosti. Kvadrant pěchoty je největším kvadrantem akademie a každoročně z něj vystoupí také nejvíc studentů, životy se zde nemrhá a kadeti se mezi sebou nezabíjejí jako v případě kvadrantu jezdců.

Během prvního roku se primáni musejí naučit zvládat všechny potřebné dovednosti pro přežití na frontě, ze všech kvadrantů mají nejméně studia a nejvíce tréninků, kdy se učí zacházet s mečem, střílet z luku, ovládat další zbraně jak na dálku, tak i na blízko – nabíjení a střílení z děl, vrhání dýk, a jiné – a mimo to musí alespoň ovládat základy jezdectví. Primáni mají, podobně jako jezdci, souboje ve dvojicích, kde se testuje jejich bojová zdatnost. Na rozdíl od jezdců, kadeti pěchoty mají celé studium na zdokonalení se v souboji na blízko, a nikdo je při výzvě nezabije. Primáni po dokončení svého prvního roku studia neskládají žádné psané zkoušky, skládají zkoušky obratnosti a zdatnosti.

 

Během prvního pololetí druhého ročníku se kadeti rozhodují, jakou cestou se poté chtějí vydat, a učitelé jim pomáhají v případném rozřazování do různých praporů a rot. Nejzdatnější kadeti často končí u jezdectva nebo dělostřelectva, případně u lukostřelců, kde se klade důraz na přesnou mušku než na souboj zblízka, a ostatní se poté zařadí mezi pěšáky. Ti nejlepší z nejlepších kadetů jsou poté vybráni svými učiteli do tajné speciální jednotky. Je jim nabídnut 4. prapor - Muži i ženy, kteří jsou po dokončení studia válečnými stroji i bez draků. Posíláni na ty nejhorší a nejtěžší mise ze všech.

Na konci druhého ročníku musejí kadeti obstojně ovládat to, co se během dvou let naučili, učitelé při zkouškách posuzují jejich dovednosti. Sekundární ročník je také o přežití v divočině a nebo v případě zajetí a přežití na nepřátelském území. Kromě navigace, musí být schopní na konci sekundy rozpoznávat zvířecí stopy, jedlé a nejedlé/jedovaté rostliny a houby, jak rozdělat oheň, orientace dle hvězd, pohybu slunce, jak najít vodu, lovit a všechny aspekty spojené s přežitím. Výroba přírodních zbraní nevyjímaje. V druhém ročníku se kadeti pěchoty také dostávají pod ruku tzv. "Mučitelům." Musejí se naučit odolnosti vůči fyzickému a psychickému nátlaku, kdyby padli do zajetí.

Následně skládají fyzickou a poté i náležitou zkoušku vědomostí, pojednávající jak o politické situaci v Navaře, tak znalosti i toho mála, co vědí z Poromielu. Během posledního, třetího roku na akademii, jsou kadeti už jen broušeni k dokonalosti, na velitele praporů je vyvíjen větší tlak, aby se naučili velet své jednotce i pod tlakem. Terciáni, kteří se stali veliteli, společně s kadety v tajné speciální jednotce, jednou za dva měsíce opouští Basgiath a vydávají se na předem vybranou válečnou základnu, kde stráví celý týden a sledují běžný chod aktivní základny. Kadeti jsou často posíláni na jednu z vnitrozemních základen. Obvykle v době Válečných her v kvadrantu jezdců, terciáni kvadrantu pěchoty, navštěvují základny jako třeba Chakir či Sumerton.

Během třetího ročníku se zbylí kadeti mohou zlepšovat a zdokonalovat, a na samotném konci studia je čeká velká závěrečná zkouška jak z fyzické zdatnosti, tak i zbylých dovedností, a skládají dokonce i závěrečnou písemkou zkoušku. Konec ročníku pro některé může znamenat možnost se na poslední chvíli předvést a být dobře ohodnocen. 

TAJNÉ PRAPORY

Možnost se do nich dostat, nastává až během studia druhého ročníku. Teprve až tehdy, kdy se u kadeta projevuje jeho skutečný potenciál a vedení kvadrantu vidí, že je schopnější, než většina ostatních. Místo u tajných jednotek je vybranému kadetovi nabídnuto tak, že je v noci omráčen, unesen a odvezen mimo akademii. Na stanoviště v Haddenském lese (někdy i Parchillský les či Shedrický), kde se - pokud už není vzhůru - probudí svázaný u kmenu stromu s výhledem na sedm kadetů a jejich velitele. Ten vyvolenému oznámí, že pokud se mu/jí podaří dostat zpátky na akademii živý, bude zařazen do výběru kadetů, jenž jsou vhodní pro 4. prapor - speciální síly Navarry. Velitel poté k vybranému kadetovi položí papír s úkolem, který musí splnit, jakmile se mu povede osvobodit se. 

Kadeti společně s velitelem místo opustí a vyvolený zůstane zcela sám. Musí se dostat z bezvýchodné situace, kdy je svázán (někdy se může zvolit i uvěznění v pasti či jiná forma ztížení), dezorientovaný, bez zásob jídla i vody a prakticky jen v pyžamu a bez základních potřeb k přežití - beze zbraní. Lesy jsou často plné divé zvěře - medvědů, vlků, pum či rysů. Neozbrojený kadet, jestliže se dostane z uvěznění, se musí pak v nočním či denním prostředí lesa zorientovat a bojovat s vlastní žízní, hladem, obstarat si něco na obranu. A také musí splnit úkol - najít a zachránit druhého kadeta. A to jen podle pár instrukcí a slepé mapy. Druhý kadet je uvězněn v lesní jámě, bez jídla a vody. Vyvolený se tedy musí postarat o sebe a zároveň i o druhou osobu a tu v pořádku dovést zpátky do akademie. Pokud tento úkol kadet zvládne, je jeho počínání posouzeno (v lese je tajně sledován) a následně je či není zařazen do programu tajné jednotky. Časově je tento úkol omezen na tři dny. Tato zkouška se koná obvykle v únoru nebo březnu. 

Výcvik tohoto praporu je mnohonásobě fyzicky i psychicky náročnější. Více tréninků, kombinované bojové umění, povinnost umět zacházet se dvěma sečnými zbraněmi naráz, kompletní znalost jedů a toxinů - umět s nimi manipulovat, znalost špionáže, znakování, mrtvé jazyky, poromielské nářečí a veškerý způsob infiltrace na cizí území. Kadet také musí být odolný vůči různým druhům mučení - fyzické i psychické. Hned na začátku tercie jsou tito kadeti podrobeni mučení psychickými i fyzickými signety jezdců. Není ani vyloučené, že si někteří tito kadeti nechají dobrovolně vymazat vzpomínky či je otupit, aby byli emočně silnější, stabilnější a ne tak snadno ovlivnitelní. Nutno podotknout, že až 70% kadetů speciálních jednotek studium nedokončí. 

​4. prapory se nachází ve třech divizích - meč, sekera a štít. Dohromady jsou tedy tři čtvrté prapory a v každém 4. praporu je minimálně dvacet kadetů. Pouze jezdectvo nemá 4. prapor, ale místo u tajného oddílu může být nabídnuto jakémukoliv kadetovi, nehledě na pozici v divizi. 4. praporu velí jeho velitel. Pod ním je jeho zástupce - výkonný důstojník a pod nimi dva kapitáni, kteří spravují dvě poločety - 10 vojáků v jedné. Každý 4. prapor má i své jméno a motto.

Dubhar - Stín (divize meče) - Sloužíme ve stínech.

Ciaradh - Soumrak (divize sekery) - Za soumraku zůstáváme na stráži.

Dorchadas - Temnota (divize štítu) - Temnota chrání stejně tak, jako ohrožuje.

4. prapor oficiálně neexistuje. Ví o něm pouze král, nejvyšší velící důstojníci (akademie a základny) a velitelé Basgiathu, generálka akademie a generál všech ozbrojených sil. Obyčejní kadeti o nich mohou mít drobné tušení, ale neví zhola nic a všichni, jenž ve 4. praporu slouží, jsou vázáni mlčenlivostí. Vyzrazení citlivých informací se trestá vyhozením z praporu a vymazání veškerých vzpomínek týkajících se 4. praporu. V nejhorším případě by mohl kvadrant dotyčného i uvěznit či nechat popravit. Během sloužení na akademii, jsou tito kadeti nerozeznatelní od ostatních. Až po absolvování válečné akademie, dostávají na uniformu nášivku IV. Pokud jsou ale tyto jednotky v akci, dostávají speciální tmavě modré až šedé uniformy s nášivkou IV. pod kterým je napsán název jednotlivého praporu - Dubhar, Ciaradh či Dorchadas plus postavení v praporu.

Terciáni se během studia dostávají na základny - na ty pozemní i horské. Dostávají speciální úkoly v podobě špionáže na poromielském území - zejména v Krovle. Někteří tito vojáci jsou mimo Navarru klidně i půl roku a jestliže se úspěšně živí vrátí, tak podávají hlášení buď přímo svému veliteli a nebo veliteli základny, na kterou přijdou. Nikomu jinému se na místě nezodpovídají. 

Absolventi pak slouží na základnách jako Chakir, Samara, Sumerton či Athebyne, včetně pozemních základen v provincii tyrrendor. Mohou se specializovat i na špionáž a infiltraci mezi buřiče a rebely. Další vojáci 4. praporu mohou sloužit i jako královská stráž v Calldyru. Ženit/vdát se a zakládat rodiny mohou pouze se svolením generála všech ozbrojených sil Navarry. Jejich poslání, coby tajní operativci, je důležitější, než jejich osobní cíle a sny. 

HIERARCHIE

Kvadrant se dělí na tři pěchoty, pod kterými jsou čtyři divize. Tři pěší - Divize meče, sekery a štítu. Čtvrtá divize náleží jezdectvu. Každá divize má celkem tři prapory, kdy každý jeden prapor pojímá tři stovky vojáků. Pěchota je nadřízená divizi a divize je nadřízená praporu. V praporu poté mohou být menší jednotky a nebo speciální síly.

Každá pěchota, divize, prapor či menší jednotka má svého velitele, který je nadřízený výkonnému důstojníkovi. Pouze malé jednotky čítající patnáct až dvacet vojáků, má ve svém velení vůdce, který nese titul kapitán. Kapitán je nejnižší velitelská hodnost. 

Vojáci z určitého praporu a divize, se zodpovídají pouze svému veliteli či jeho výkonnému důstojníkovi. Nejsou povinni poslouchat rozkazy velitele jiné divize. Avšak tresty jsou pro všechny vojáky různých hodností stejné - Čeká je vojenský tribunál, kde budou souzeni za svůj zločin. 

Divize jezdectva je samostatný vojenský celek, kterému velí velitel jezdectva. V Navaře jsou celkem tři jezdecké divize, kdy v každé z nich jsou tři jízdy. (tzv. jízdní prapor). Těm velí voják s hodností kapitána. 

KODEX

Kodex kvadrantu pěchoty může působit stejně, jako kodexy jiných kvadrantů, ale přesto je v ledasčem jiný.

infantry_edited.jpg
  • Záměrně ublížit či vážně zranit jiného kadeta je zakázáno.

  • Krádež v kvadrantu se trestá čtyřdenní hladovkou v žaláři. Při další krádeži se trest zvýší na týden, při opakování je kadet vyloučen z kvadrantu.

  • Kadeti se musejí náležitě starat o své uniformy a zbraně.

  • Kadeti v jezdectvu se musejí o svého koně ukázkově starat.

  • Opuštění přiděleného stanoviště a praporu je bráno jako dezerce, a kadet bude neprodleně z kvadrantu vyloučen.

  • Neuposlechnutí velitele praporu a učitele je trestáno dvoudenním pobytem v žaláři.

  • Kadetům se nedoporučuje během studia navazovat silné romantické vztahy.

  • Konflikty vně praporů nejsou tolerovány.

  • Kadeti přidělení k tajné speciální jednotce nesmějí ostatním kadetům prozrazovat informace o svém studiu.

reálie.png

Všechny herní informace pocházejí z knižní předlohy Fourth Wing a Iron Flame od autorky Rebecca Yarros, které patří plná autorská práva. Z angličtiny bylo vše přepsáno a korektizováno adminy, kteří si tak přisvojují práva na vlastní text. NIC NEKOPÍRUJTE.

Všechny postavy a texty k nim napsané, jsou autorské právo hráčů. 

 Admin Tým: Arxi a Vixara

Poděkování: Rebecca Yarros, Artstation, pinterest, TStudio, Sloan, Esmeray Lilith, PlayGround

Stav hry: Aktivní || Spuštění: 19.7. 2024

Všechny herní informace pocházejí z knižní předlohy Fourth Wing a Iron Flame od autorky Rebecca Yarros, které patří plná autorská práva. Z angličtiny bylo vše přepsáno a korektizováno adminy, kteří si tak přisvojují práva na vlastní text. NIC NEKOPÍRUJTE.

Všechny postavy a texty k nim napsané, jsou autorské právo hráčů.

Admin Tým: Arxi a Vixara

Poděkování: Rebecca Yarros, Artstation, pinterest, TStudio, Sloan, Esmeray Lilith, PlayGround

Poslední aktualizace: 10.1. || Spuštění: 19.7. 2024

bottom of page