top of page

Kvadrant pěchoty je jedním ze čtyř kvadrantů na Basgiathské válečné akademii. Jejich uniformy jsou v barvě námořnické modré. Každý z kadetů se o svou uniformu musí náležitě starat. Znakem pěchoty je otevřený trojúhelník pod dvěma dubovými listy.

Většina branců se ve Dne branné povinnosti připojí právě ke kvadrantu pěchoty, což z něj dělá největší kvadrant v Basgiathu. Rok co rok přijímají až přes tisíc kadetů. Vchod do jejich kvadrantu se nachází u severní věže akademie, a jejich prostory se rozpínají v přízemí.

Na frontě je potřeba ztráty celé roty, aby se to vyrovnalo ztrátě jednoho jezdce a jeho draka. Velitelé praporů jsou na stejné hodnostní úrovni jako u jezdců velitelé křídla.

Kadeti u sebe neustále nosí základní sadu vybavení pro přežití. Jejich standartní zbraní je krátký meč. Pro mise má každý kadet určenou roli, jedna z nich zahrnuje i pomocníka léčitelů. Kadeti musejí bravurně zvládat kempování a přežití venku při jakýchkoliv podmínkách, dělat a rozbíjet tábor ve sněhových závějích. Účastní se cvičných operací společně s léčiteli, písaři a jezdci v druhém ročníku, a musejí ovládat pozemní navigaci.

Pěchota se dělí na několik částí - Pěšáci, jezdectvo, lukostřelci a dělostřelectvo. Pěšáci a jezdci mají nejtěžší zbroj. Pro jezdce je kůň stejně cenný, jako meč či štít. Každý kůň z jezdectva musí být výzbroj, která má zlato-bronzovou barvu. Dělostřelci obsluhují děla a kanóny. Poté má tento kvadrant i tajné jednotky se speciálními vojáky.

STUDIUM

Jako zbylé tři kvadranty válečné akademie Basgiathu, i kvadrant pěchoty zahrnuje tříleté studium, po jehož dokončení jsou muži i ženy považováni za oficiální vojáky Navarry. Na rozdíl od kvadrantu písařů nebo léčitelů, se tu spíše upřednostňuje fyzická zdatnost a zručnost než vědomostní znalosti. Kvadrant pěchoty je největším kvadrantem akademie a každoročně z něj vystoupí také nejvíc studentů, životy se zde nemrhá a kadeti se mezi sebou nezabíjejí jako v případě kvadrantu jezdců.

Během prvního roku se primáni musejí naučit zvládat všechny potřebné dovednosti pro přežití na frontě, ze všech kvadrantů mají nejméně studia a nejvíce tréninků, kdy se učí zacházet s mečem, střílet z luku, ovládat další zbraně jak na dálku, tak i na blízko – nabíjení a střílení z děl, vrhání dýk, a jiné – a mimo to musí alespoň ovládat základy jezdectví. Primáni mají, podobně jako jezdci, souboje ve dvojicích, kde se testuje jejich bojová zdatnost. Na rozdíl od jezdců, kadeti pěchoty mají celé studium na zdokonalení se v souboji na blízko, a nikdo je při výzvě nezabije. Primáni po dokončení svého prvního roku studia neskládají žádné zkoušky, a stávají se z nich rovnou sekundáni. Během prvního pololetí druhého ročníku se kadeti rozhodují, jakou cestou se poté chtějí vydat, a učitelé jim pomáhají v případném rozřazování do různých praporů a rot. Nejzdatnější kadeti často končí u jezdectva nebo dělostřelectva, případně u lukostřelců, kde se klade důraz na přesnou mušku než na souboj zblízka, a ostatní se poté zařadí mezi pěšáky. Ti nejlepší z nejlepších kadetů jsou poté vybráni svými učiteli, a v zachování tajné speciální jednotky jim je nabídnut pátý prapor.

Na konci druhého ročníku musejí kadeti obstojně ovládat to, co se během dvou let naučili, učitelé při zkouškách posuzují jejich dovednosti a podle toho řadí do posledního roku, přičemž z těch nejlepších se ve třetím ročníku stanou velitelé praporů. Sekundáni, kterým bylo nabídnuto místo v tajné speciální jednotce, musí složit i náležitou zkoušku vědomostí, pojednávající jak o politické situaci v Navaře, tak znalosti i toho mála, co vědí z Poromielu. Během posledního, třetího roku na akademii, jsou kadeti už jen broušeni k dokonalosti, na velitele praporů je vyvíjen větší tlak, aby se naučili velet své jednotce i pod tlakem. Terciáni, kteří se stali veliteli, společně s kadety v tajné speciální jednotce, jednou za dva měsíce opouští Basgiath a vydávají se na předem vybranou válečnou základnu, kde stráví celý týden a sledují běžný chod aktivní základny. Kadeti jsou vždy posláni na jednu z vnitrozemních základen, kde nejsou příliš časté boje.

Během třetího ročníku se zbylí kadeti mohou zlepšovat a zdokonalovat, a na samotném konci studia je čeká velká závěrečná zkouška jak z fyzické zdatnosti, tak i zbylých dovedností, a skládají dokonce i závěrečnou písemkou zkoušku. Konec ročníku pro některé může znamenat možnost se na poslední chvíli předvést a být dobře ohodnocen. Nejlepší kadeti po ukončení studia získají vyšší vojenskou hodnost, než obyčejní pěšáci, kteří se stěží během tříletého studia něco naučili.

HIERARCHIE

Kvadrant se dělí na tři pěchoty, pod kterými jsou čtyři divize. Tři pěší - Divize meče, sekery a štítu. Čtvrtá divize náleží jezdectvu. Každá divize má celkem tři prapory, kdy každý jeden prapor pojímá tři stovky vojáků. Pěchota je nadřízená divizi a divize je nadřízená praporu. V praporu poté mohou být menší jednotky a nebo speciální síly.

Každá pěchota, divize, prapor či menší jednotka má svého velitele, který je nadřízený výkonnému důstojníkovi. Pouze malé jednotky čítající patnáct až dvacet vojáků, má ve svém velení vůdce, který nese titul kapitán. Kapitán je nejnižší velitelská hodnost. 

Vojáci z určitého praporu a divize, se zodpovídají pouze svému veliteli či jeho výkonnému důstojníkovi. Nejsou povinni poslouchat rozkazy velitele jiné divize. Avšak tresty jsou pro všechny vojáky různých hodností stejné - Čeká je vojenský tribunál, kde budou souzeni za svůj zločin. 

Divize jezdectva je samostatný vojenský celek, kterému velí velitel jezdectva. V Navaře jsou celkem tři jezdecké divize, kdy v každé z nich jsou tři jízdy. (tzv. jízdní prapor). Těm velí voják s hodností kapitána. 

KODEX

Kodex kvadrantu pěchoty může působit stejně, jako kodexy jiných kvadrantů, ale přesto je v ledasčem jiný.

infantry_edited.jpg
  • Záměrně ublížit či vážně zranit jiného kadeta je zakázáno.

  • Krádež v kvadrantu se trestá čtyřdenní hladovkou v žaláři. Při další krádeži se trest zvýší na týden, při opakování je kadet vyloučen z kvadrantu.

  • Kadeti se musejí náležitě starat o své uniformy a zbraně.

  • Kadeti v jezdectvu se musejí o svého koně ukázkově starat.

  • Opuštění přiděleného stanoviště a praporu je bráno jako dezerce, a kadet bude neprodleně z kvadrantu vyloučen.

  • Neuposlechnutí velitele praporu a učitele je trestáno dvoudenním pobytem v žaláři.

  • Kadetům se nedoporučuje během studia navazovat silné romantické vztahy.

  • Konflikty vně praporů nejsou tolerovány.

  • Kadeti přidělení k tajné speciální jednotce nesmějí ostatním kadetům prozrazovat informace o svém studiu.

bottom of page