top of page
Hra se neskládá pouze z akademie v Basgiathu. Kontinent je velký a zde se proto zaměříme na lokace a místa v okolí Basgiathu a v dalších provinciích, které stojí za zmínku a kde se dá pohybovat. Mějte však na paměti, že kadeti akademie bez povolení nadřízených nesmějí opouštět Basgiath jak se jim zachce.
U každého obrázku, je malé logo mapky, na které se dá kliknout.
Ukáže se vám přesná poloha dané lokace  →
UPOZORNĚNÍ: Některé lokace jsou speciálně dovymyšlené pro hru. Lokace mají pomoci hráčům se lépe vžít do podoby herního světa.
provincie calldyr
calldyr
Stejnojmenné město a hlavní město království Navarry. Přestože je tato provincie malá, tak město je ohromné a žije v něm namixovaná sorta lidí dělící se na bohaté měšťany, prosté měšťany, vojáky, řemeslníky a pak prosté obyvatelstvo a nakonec chudinu.
Calldyr je pravděpodobně ze všech měst v Navaře nejvyspělejší a nejmodernější. Nachází se zde velká knihovna, archív, historické muzeum, botanická zahrada a velká vojenská základna pro pěchotu. Pro kvadrant jezdců jsou vyhraněná místa mimo město, aby jej draci svou velikostí nezničili.
calldyrské zahrady
Krásné a obrovské. Vstoupit do nich může po kontrole každý, ale zákon zakazuje lidem trhat místní květiny či zahradu jakkoli poškozovat. 
Zahrady jsou staré zhruba dvě století a dělí se na několik sekcí. Soukromá sekce náleží pouze královské rodině a je oddělena hradbou. 
V zahradě se nachází spoustu květin, keřů, stromů, fontán, menších staveb, sloupů, jezírek, potůčků a soch s dračími či lidskými motivy. Cesty tam jsou vydlážděné bílými kameny a nachází se tam i dřevěné ukazatele, aby se lidé neztratili. 
královský hrad
Sídlo krále a jeho rodiny. Základy hradu byly položeny krátce po Sjednocení a korunovaci prvního krále. Lidé často hrad přezdívají jako Bílá pevnost kvůli bílým zdem, jenž hrad má. 
Sídlo se nachází na vrcholku hory, tudíž je pozemně nedobytné a nedostřelí tam ani žádná známá děla. Na hrad vede jediná široká cesta až k hlavní bráně.
Hrad má na každou světovou stranu kanalizační mřížené otvory, ze kterých vytéká odpadní voda. 
Nejvyšší věž hradu s oranžovou střechou slouží pro královskou radu.
Pobřeží Calldyru je obydlené třemi rybářskými vesnicemi. V ústí řeky Iakobos, která proudí do oceánu, se nachází velký Calldyrský přístav. Přístavu dominuje velká strážní pevnost a vysoká věž s majákem.
V pevností sídlí přímořská pěchota Calldyrského námořnictva. Má zde také hlavní kancelář admirál a spousta kapitánů, jenž se věnují zámořským plavbám a objevům. 
Do i z Calldyrského přístavu proudí zboží z provincie tyrrendor a Luceras. tyto dvě provincie spolu nejvíce obchodují.
provincie deaconshire
deacon
Jedná se o menší město obehnané hradbami. Nachází se necelých 100 kilometrů od hranic s provincií Luceras a 123 kilometrů od hranic provincie Morraine. 
Město je usazené v údolí. Celá provincie Deaconshire je zelená a velmi úrodná. V Deaconu žije mnoho lidí, kteří zde obdělávají pole a celou úrodu zde i zpracovávají a následně rozesílají do celé Navarry. Ve městě se nachází jedna základna pěchoty na kterou se vrací absolventi kvadrantu v Basgiathu. 
Největší dominantou města je sídlo místního správce, který na město dohlíží.
deaconská rovina
Úrodná, zelená a obehnaná horami. Rozprostírá se napříč celou provincií a krajina je zde velmi malebná až pohádková. Protéká zde jedna velká řeka jménem Deaca, jenž se větví na několik menších. Také je zde jezero Coran a dva velké vodopády - Drakopád a Dračí slzy. Drakopád se nachází  dvanáct kilometrů za městem Deacon a Dračí slzy osmnáct kilometrů od Shiru.
Někteří draci sem občas zaletí za potravou, ale není to tak časté. Spíše sem s propustkami létají přímo jezdci, kteří se tímto mohou učit i orientaci ve vzdušném prostoru mimo Basgiath.
shire
A nebo také jako Kraj či lidově Krajanka. Malé město u východních hranic s provincií Elsum. Město bylo postaveno v nížině. Nad městem se pak v horách nachází sedm horských vesnic také v blízkosti hranic.
Shire produkuje víno, medovinu a profituje na velkochovu hospodářských zvířat, koní a pěstování obilí. A jelikož se nachází poblíž hor, tak se zde těží i kámen a bohaté nerosty. 
Dominantou města je úzký dům s věží, kde bydlí hlava města společně s rodinou. Nachází se zde také velká kamenná socha draka.
provincie elsum
esbenské hory
Gigantický a dlouhý horský pás, jenž rozděluje Navarru a Poromiel. Tyto hory jsou štítem a pomyslnou hranicí dračí magie. Rozprostírají se z dalekého severu od pobřeží Smaragdového moře až po jižní provincii krovlu k Arctilskému oceánu.
V Essbenských horách se nachází nejvíce navarských vojenských základen, ale nejznámější a největší jsou pouze tři. 
Hory jsou různě vysoké a každá se jmenuje jinak. Některé vrcholky hor jsou i zasněžené. Nachází se z de spousty jeskyní a starých dolů.
chakir
Vesnice poblíž Chakirské základny a hranic. Chakir a několik dalších vesnic bývá často pod útokem gryfích letců, kterým se podaří proniknout přes štít dračí magie. Vesnice je usedlá v malém horském sedle a většinou jsou závislí na dovozu zásob, přestože tu něco málo pěstují a věnují se chovu koz a ovcí.
Vesnice je postavená kolem menšího jezera. Vzhledem k její nadmořské výšce tu v zimních a podzimních měsících extrémně mrzne. Někteří obyvatelé tak během zimy sestupují do vesnic, co jsou postavené více v nížinách. Na jaře se pak zase vrací.
chakirská základna
Má dvě části - jedno stanoviště vysoko na hoře pro dračí jezdce a druhé vestavěné do rokliny při řece pro ěpchotu. Základna v roklině slouží pro velení obou kvadrantů, ale ubytovaná je zde pouze pěchota. Jelikož je Chakir velmi často pod náporem útoků, tak tu je mnoho vojáků. 
Základna je od Basgiathu vzdálená téměř den letu. Když je dobré počasí, tak i půl dne. Dováží se sem zásoby z okolních vesnic, ale základna přežívá na lovu ryb z místní řeky zvané Kamenovoda a také vlastnímu chovu horských koz a ovcí, slepic i prasat. Pro pěchotu jsou zde i stáje pro koně a při řece čluny.
samarská základna
Samara je obrovská pevnost postavená z temně rudého kamene, umístěná vysoko v horách mezi Chakirskou a Summertonskou základnou. V blízkosti, kde se protínají hranice obou království a dvě poromielské provincie - Krovla a Braevick.
Samara je od Basgiathu vzdálená den letu a za jejími masivními zdmi se nachází spousty chodeb a kasáren. Je až dvakrát větší, než pevnost v Athebynu či Monserratu. 
Pro gryfy je tato pevnost příliš vysoko. Celoročně je kolem pevnosti sníh, zima a v zimních obdobích se pevnost potýká se sněhovými bouřemi.
sipene
Vesnice daleko na severu a postavená vysoko v Esbenských horách. Nachází se hodinu letu od Monserattu a leží přímo na hranicích, ne-li za nimi, Navarry a království Poromiel. Spíše se už nachází na území provincie Braevicku a často zůstává mimo ochranu dračích jezdců.
Přestože je na gryfy příliš vysoko, tak to nebrání lidským drancovačům do vesnice zavítat. Lidé zde pěstují výhradně horské plodiny a chovají horské kozy, kamzíky a přežívají díky místními vodopádu.
sumertonská základna
Nachází se níž, než Samara, ale přesto dost vysoko, aby byla základna obležená zasněženými vrcholky hor. Byla postavena u jižních hranic s Poromielem a provincií Tyrrendor a Krovlou. Nejbližší základnou Navarry, je Athebyne. Společně s tou bývají často pod útokem gryfů a jejich letců, či nájezdů. 
Je mnohem menší, než Samara, ale dost velká na to, aby pojala minimálně dvě křídla. Obávaná je však jen nejvyšší část pevnosti. Ta nižší jižnější je částečně poničená od konfliktu v roce 599 a stále se pracuje na jejím opravování a opevnění.
staré ruiny
Leží na severu velmi blízko hranic s poromileskou provincií Cygnisen a navarrskou Morraine. Stáří ruin se odhaduje na čtyři století a vzhledem k tomu, že jsou ohořelé a vypálené, byly dřív obývané Poromielci a zničené drakem či draky.
V ruinách prý straší a jsou věčně zahalené mlhou. Nachází se v nižší nadmořské výšce a občas se v ní schovávají vojáci, když někde potřebují přespat a mají dost odvahy tam zůstat. Výstup k ruinám lze pouze po západní straně. Ostatní směry jsou velmi kolmé a strmé. Některé části ruin se již postupně rozpadají a drolí.
údolí kostí
Nachází se mezi Chakirskou a Samarskou základnou. Přímo na hranicích Esbenských hor poblíž řeky, která protéká z Poromielu do Elsumu. 
Název údolí je odvozen od stovek koster draků, gryfů i lidí, které tam spočívají od dob před Sjednocení i po něm. Válka mezi Navarrou a Poromielem si během šesti staletí vyžádala nespočítaně životů a Esbenské hory přímo rozdělují obě království, tudíž nejvíce bitev se odehrávalo právo zde. 
Mnoho lidí i draků věří, že Údolí kostí je prokleté. Ani někteří draci se sem neodvažují létat.
provincie luceras
cadiz
Přístavní město na východním pobřeží provincie Luceras. Je to obrovská metropole kypřící životem a zámořským obchodem. Sníh zde roztává až v létě. Jinak se tu poměrně velmi často drží i přesto, že je město usazené v nížině pod Severními horami. 
Velkou dominantou města je vysoký maják, jenž je nejvyšší budovou v Navaře. A poté je tu pevnost pána města - ohromný opevněný hrad.
Ve městě se díky obchodu setkávají všemožné navarské kultury a někteří lidé zde ještě pomálu hovoří starou lucerijštinou. Spíše je to ale už jen kombinované nářečí místních.
lucera
Další velké a hlavní město provincie Luceras. Nachází se v západní části území, severně od Luceraských hor a tři hodiny letu od Basgiathu. Luceraský hrad obývá vládce provincie.
Město je ze severní strany obehnané zasněženými kopci a malými horami. Ve městě se nachází knihovna, malý archiv, tržiště a velké náměstí s dračí sochou.
Město je rozdělené na dvě části, které jsou spojené masivním kamenným mostem. Menší městskou část obývá chudší obyvatelstvo a větší část, kde je i hrad, obývají bohatí měšťané. V blízkosti hradu se nachází vojenská základna pro kvadrant pěchoty.
luceraské hory
Překrásná krajina, která je na jaře a v létě plná zeleně. V horských sedlech a nížinách se nachází několik vesnic. Tento pás hor je přirozenou hranicí mezi provincií Luceras a Calldyr. 
Žije zde mnoho zvířat - medvědi, vlci, rysové... v malých údolích dokonce žijí i menší stáda divokých koní a v horách kozy a kamzíci. Luceraské hory a příroda kolem nich je považovány za div známého světa. Hraničí také přímo s Údolem draků, kteří sem často létají. 
Hory jsou jen hodinu letu od Basgiatské válečné akademie a proto není divu, že sem létají kadeti, aby zde trénovali létaní a manévrování.
sargasové jezero
Aneb Modré oko Lucerasu. Lokalita téměř nedotčená člověkem nacházející se před Severními horami. Jezero má téměř stejný tvar jako oko a jelikož je téměř nedotčené lidmi, tak je průzračné a velmi čisté. 
Voda se proudí díky horské řece Ledovce, jenž sem protéká skrz hory a pramení pravděpodobně někde v podzemních jeskyních, které budou zatopené. 
Kolem jezera se rozprostírá les a travnaté plochy, jenž jsou devět měsíců v roce přikryté sněhovou pokrývkou. Jezero při velkých mrazech a bouřích zamrzá. Poblíž ale žije velmi malá osada, která se o jezero a jeho okolí pečlivě stará.
severní hory
Konec severovýchodní části Navarry a jejího známého světa na těchto světových stranách. Severní hory jsou obrovské a spletité horské území pokryté sněhem a ledem. Pro člověka a koně neprůstupné. 
Vrcholky hor jsou pořád pokryté sněhem, který zde nikdy neroztává, neboť v této části Luceraské provincie je krutá zima a podmínky pro život zde nejsou vhodné. Nejvyšším bodem Severních hor je Fiaclan, měřící 6010 metrů. 

Staré pověsti vypráví, že v ledových horách žijí ledoví draci chrlící modrý oheň a ledové příšery unášející děti.
Velká zmrzlá neobydlená plocha, která se táhne od horského průsmyku ve středu provincie až na pobřeží. Žijí zde sobi a dokonce i lední medvědi a ve Smaragdovém moři tuleni. 
Jedná se o velmi tuhé, studené, nehostinné a nepříjemné prostředí, které nebylo ještě plně probádáno. Od průsmyku, přes bílé planiny sněhu až na pobřeží, se táhnou poměrně časté sněhové bouře. 
Draci se vůbec nelétají a pokud zde někdo žije, tak původní luceraské kočovné obyvatelstvo hovořící ještě starým jazykem odmítající se přizpůsobit navarskému způsobu života.
bottom of page